Mahkum Sözleri

Mahkum Sözleri Hayatı demir parmaklıklar arkasında kaçıranlardır mahkumlar. Hayatlarının belirli kesitini demir parmaklıklar arkasından izleyenlerin en kısa sürede özgürlüklerine kavuşması dileğiyle, en güzel mahkum sözleriyle sozlersitesi.com sizleri baş başa bırakıyoruz. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya hesabınızdan yayımlayabilirsiniz.

Mahkum Sözleri

Mahkum Sozleri 1

♥ ”Fotoğraflara bakmak hasret giderseydi, cezaevindekiler tahliye beklemezdi.”

Mahkum Sozleri 2

♥ ”Volta atıyorum yine koca dünyamın, daracık avlusunda. Vücuttan habersiz yürüyor artık bacaklarım.

Anlamlı Mahkum Sözleri

Mahkum Sozleri 3

♥ ”Mapusta attığım voltada çektiğim acıda, akıttığım gözyaşında yine sen vardın.”

Mahkum Sozleri 4

♥ ”Zindanlar her ne kadar kör ve karanlık olursa olsun, onu aydınlatacak kadar gücümüz vardır.”

Resimli Mahkum Sözleri

Mahkum Sozleri 5

♥ ”Gece ve gündüzün bir önemi yok; sensizliğin rengi hep aynı!”

Cezaevi Sözleri

Mahkum Sozleri 6

♥ ”Çıkmaz bir sokakta paket oldu bütün hayallerim, şimdi çıkmayan bir tahliyenin ardında gençliğim.”

♥ ”Gardiyan süre bitti dediğinde, anlarsın o zaman vedasızca gidişleri.”

♥ ”İdam masasında asılsa da ümitlerimiz, Azrail’e bile inat on numara gülüşlerimiz var!”

♥ ”Biz rengarenk hayatların renkli çocukları değil, karanlık bir hayatın kader mahkumlarıyız.”

♥ ”Ne yazık ki insan kendi hapishanesinin sozlersitesi.com anahtarını bulamıyor, hatta çoğu zaman asıl mahpusun kendisi olduğunu bile anlayamıyor.” (Kürşat Başar)

”Ne karaymış alnımdaki yazılar. Ah dedikçe ciğerlerim sızılar. Arkamdan ağlıyor körpe kuzular. Mapushane gurbet ele benzemez.”

♥ ”Nihayet anladım ki darağacının dallarına bahar uğramazmış. Müebbet yemiş mahkuma bir aşka vuslat sorulmazmış.

Koğuşları katlı katlı, idarelerinde mahkum saklı anam, babam beni ister bırak gidem mapushane.

♥ ”Gönlüme, hapis oldum çıkamıyorum İçimdeki parmaklığı aşamıyorum Avluya çıkıp, hücreme dönüyorum özgür uçan kuşların ardından bakıyorum. Ne zaman af çıkar… Yüreğim inan bilmiyorum.”

♥ ”Cezaevine girdim yemyeşil ağaçlar, içeriye girdim kesildi saçlar, dediler mahkumluk burada başlar, döküldü gözümden yaşlar.”

Görüş gününü bekleyen bir mahkum gibi sevdim seni. Gözleri kör pencerede, kulağı demir sürgüde.”

♥ ”Cezayı aslana, sevdayı çekene sor!

”İnsanların hepsi belirsiz bir süre için ertelenen ölüm cezasına mahkumdurlar.” Victor Hugo

♥ ”Ne güzel şey hatırlamak seni: Ölüm ve zafer haberleri içinden, hapiste ve yaşım kırkı geçmiş iken…

”Bunu da yaz hakim bey; umutsuz olan bedendir, hayaller değil.”

♥ ”Duvar duvar duvar sana ne desem ki ah incitmeden gözlerini mahkumun her taşını kırmalı bir bir, gerisi laf-ü güzaf.” (Nevzat Çelik)

Biz ağladığımızda bir nedeni oluyor da, bulutlar ağladığında bir nedeni oluyor mu?”

♥ ”Bulutlardan haber saldım sen gelecektin. Yağmur yağdı gözlerime sen silecektin ama taş duvarlar sozlersitesi.com sıkar beni gönlüm dağlarda. Resmin çizdim hasret kokan duvarlarıma, güller diktim penceremin ön tarafına.

Bir dost ve kardeş eliyle işlenmiş boncuktan bir tesbih armağan geldi bana. Göz nuru dökülmüş, özenilmiş, içten bir selam gibi insandan insana. Değerini arttıran bu armağanın bir hapishaneden bir başka hapishaneye gelmesiydi.” (Ataol Behramoğlu)

♥ ”Cezaevinden aneme: Pencereme ay düşmüyor artık, kirpiklerime yağmur yağmıyor. Güneşi özledim anne, yıldızlar kaymıyor. Çocuklarım çocukluğumdur gençliğim sürekli koşan bir at, kanadımı kırdılar anne hayallerim şimdi hayal oldu.

Hani bir dışarıda olsam, hep yürürüm, durmam. Benimle beraber yürür gökyüzü, toprak, hürriyet, benimle beraber. Gökyüzü, toprak ve hürriyet, ne güzel şeyler. Hani bir dışarıda olsam, belki günlerce, https://sozlersitesi.com/mahkum-sozleri/ uyumam. Sabahları yok artık o kahpe uyanışım. Duvarda kaldı gözlerim, dalışım.

♥ ”Bizim hiç bir hürriyetimiz yok, hiç bir hürriyetimiz, ne çalışmak, ne konuşmak, ne sevişmek, sen orda bağrına bas dur sozlersitesi.com en büyük çileyi, ben burda en büyük çileyi doldurayım, ekmeğe muhtaç, hürriyete muhtaç, sana muhtaç. Sen orda dalından koparılmış bir zerdali gibi dur, ben burda zerdalisiz bir dal gibi durayım.” (A. Kadir)

Bu gün görüş günümüz. Dost kardeş bir arada. Telden tele, mendil salla el salla. Merhaba! İzin olsun hapisane içinde. Seni, senden sormalara doyamam. Yarım döner cigaramın ateşi,  gitme dayanamam!” (Enver Gökçe)

♥ ”Çok şeyim oldu bu yaşa kadar: Söğütten atım oldu, askerde mavzerim; Bunlardan başka sozlersitesi.com daha nelerim! Kerhaneden dostum oldu, Hapsanede postum oldu; Ben sonuncusunu severim.” (Niyazi Akıncıoğlu)

”Hapishane ancak serseriler, köylüler ve aşağı tabakadan insanlar içindi; bir Hilmi Bey’in oğlu, adam öldürse bile, onlarla bir tutulamazdı.” (Sabahattin Ali)


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir