Martin Luther Sözleri

Martin Luther Sözleri ni sayfamızda bulabilir ve facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdiklerinizle ücretsiz bir şekilde paylalabilirsiniz.

Bunları ya gizli gizli, ya da herkesin gözleri önünde parçalamalı, boğmalı, gebertmeli kudurmuş köpekleri gebertir gibi… Eşeğe verilmesi gereken yem, yük ve kırbaçtır… Samana gömülmüşler. Tanrı’nın sözlerini duymuyorlar, sersemler, budalalar. Onun için bunlara tüfeğin sesini duyurmalı, onlar bundan anlarlar. İtaat etsinler diye köylüler için dua edelim. İtaat etmezlerse bunlara acımak yok. Silahları konuşturun, yoksa işin sonu kötüye varacak.[1]

Papa eğer Türklerin gücüne sahip olsa, Osmanlılar’ın yaptığından daha fazla kötülük yapar. Türk’ün Papa’dan tek farkı, eline kılıç almasıdır. Papa ve Türk’e savaş birdir, ikisi de aynı günahları işliyor.[2]

Siz Tanrı’ın Vekili değilsiniz. Siz sanırım ki ondan başka birinin vekilisinız! Sizin iradenizi bir parşömenli yalan olarak kabul ediyor ve yırtıyorum. Siz artık ne isterseniz yaparsınız: İşte benim yaptığım.

Müziği küçümseyen kranklar için hiçbir fikrim yok, çünkü Tanrı’nın bir armağanıdır. Müzik Devil’i uzaklaşıyor ve insanlara neşe veriyor; Bütün gazabını, haysiyetsizliğini, küstahlığını ve benzeri şeyleri unuturlar. İlahiyattan sonra, müziğe en üst sıralara ve en büyük şeref veriyorum.

Kutsal Yazıdan ve hükümdarlığa mahkum olmadığım sürece, papa ve meclis yetkisini kabul etmem; çünkü birbirlerine karşı çıkmışlardı -benim vicdanım Tanrının Sözü’nü esirgeydi. Hiçbir şeyi geri alamam ve geri alamam; çünkü vicdana karşı gitmek bir doğru ya da güvenli değil. Burada duruyorum, aksini yapamam. Tanrım bana yardım et. Amin.

Tanrının iyi işlerinize ihtiyacı yoktur, ancak komşunuz da yapar.

Ellerimde çok şey tuttum, hepsini kaybettim; Ama ne olursa olsun Tanrı’nın eline koydum, hala sahip olduğum.

Bira içen kimseye hızlı uyumak; Kim uzun uyursa günah yoktur; Kim günah işlemiyorsa, cennete girer! Böylece bira içelim!

Her şeyin Tanrı’ya bağlı olduğu gibi dua edin, işiniz bittiğinde sanki size bağlı olan gibi çalışın.

İncil’i her gün duymak zorundayız, çünkü her gün unutuyoruz.

Tanrım, sen benim doğrumsun, günahın benim. Benim olanı sendin. Ama senin neyin olduğunu bana açıkla. Sen olmadığın gibiydin, ben olmadığıma dönüşebilirdim.

Hiçbir şey veren, hiçbir bedeli olmayan ve hiçbir şeye mazur görünmeyen bir din hiçbir şeye değmez.

Hiç kimse tecrübeyle öğrenenlerin dışında dinin ne kadar güçlü olduğunu ve neyi etkileyebileceğine inanamaz. Ne zaman dua edersem, duydum ve dua ettiğimden fazlasını elde ettim. Tanrı bazen gecikir, ancak her zaman gelir.

Sormam gereken ilk şey insanların benim adımdan faydalanmaması ve kendilerini Lutherans değil de Hıristiyanlar olarak adlandırmamalarıdır. Luther nedir Öğretim benim değil. Ben de herkes için çarmıha gerildim … Nasıl, kötü kokuşmuş tıraş kâbuslarını ben olduğumdan, insanların benim kötü adımla Mesih’in çocuklarını çağırdığı noktaya gelebilir miyim?

Günahımızın altındaki günah, yılan yalanına güvenmektir; bu da, Mesih’in sevgisine ve lütfuna güvenemeyiz ve konuyu kendi ellerine almalı

Her neyi en çok seviyorsan, bu senin tanrın.

Şeytan bana günahkar olduğumu söylediğinde, Mesih günahkarlar için öldüğünden beri beni sınırsız şekilde rahatlattı.

Henüz ne olacağımız henüz değil, fakat ona doğru büyüyoruz, süreç henüz bitmedi …

Dua etmeden bir Hıristiyan olmak, nefes almadan hayatta kalmaktan mümkün değildir.

Tanrı dünyayı yoktan yarattı ve hiçbir şey olmadığımız sürece, bizden bir şeyler yaratabilir.

İncil yaşıyor, benimle konuşuyor; Ayakları vardır, peşimden geçer; Elleri var, beni bekletiyor.

Tanrı’nın Sözü ile insan sözü arasında büyük bir fark yaratmalıyız. Bir insanın sözü küçük bir ses, havaya uçuyor ve çok geçmeden yok oluyor; Ancak Tanrı’nın Sözü, cennetten ve cennetten daha büyüktür, yeah, ölüm ve cehennemden daha büyüktür, çünkü Tanrı’nın gücünün bir parçasını oluşturur ve sonsuza dek sürer.

İnsanın zihnini sıkıntıya sokan en lanetli ve zararlı sapkınlık, bir şekilde kendisini bütün kutsal bir Tanrı ile yaşamak için hak edecek kadar iyi olabileceği fikrindeydi.

İnanç, Tanrı’nın zarafetinde yaşayan, cesur bir güven, bir insanın binlerce kez hayatını tehlikeye atacağından emin ve emin. Tanrı’nın zarafeti ve bu konuda bilgisi olan bu güven, insanları Tanrı ve tüm canlılarla uğraşırken sevindirici ve cesur ve mutlu yapar; Ve bu Kutsal Ruh’un inançtaki eseridir.

Bana zamanını ve parasını nerede harcadığını gösterin, sana onun tanrısını göstereceğim.

Bu, herkesin en tehlikeli davasıdır, hiçbir dava bulunmadığında ve her şey iyi giderse; Çünkü o zaman bir adam Tanrı’yı ​​unutmaya, çok cesur olmaya ve refah dönemlerini kötüye kullanmaya cazip.

Hıristiyanlık iki aşamalı olarak inanç ve sevgiyle özetlenebilir … üstten [inanç] almak ve [aşk] altına vermek.

Biri çok şey yapar dürüst değildir, ancak işsiz, Mesih’e çok inanan biri vardır. Yasa, ‘Bunu yapın’ diyor ve asla yapılmıyor. Grace, “Buna inan” diyor ve her şey zaten bitti.

Kutsal olmadan herhangi bir gerekçe yoktur, yaşamın yenilenmesi olmadan bağışlanamaz, yeni itaat meyvelerinin büyümediği gerçek bir inanç yoktur.

Mümkünse barış, gerçeği her ne pahasına olursa olsun.

Her sabah namaz saat iki saat harcamak başarısız olursa, şeytah gün boyunca zafer alır. Her gün üç saat dua etmeden geçemeyeceğim çok işim var.

Karısı kocasını eve gelmelerinden memnuniyet duyar hale getirsin ve onu terk ettiğini görmek üzgün olmasına izin verin.

Kutsal Yazı ile silahlanmış basit bir rahip olmayan kişi, olmadan en güçlü Papa’dan daha büyük

Bugün yapacak çok şeyim var, dizlerimden bir saat daha geçirmem gerekecek.

Tanrı, Müjde’yi İncil’de değil ağaçlarda, çiçeklerle, bulutlarda ve yıldızlarda da yazar.

İnsanlar üç dönüşümden geçerler: Başlarının dönüşümü, kalpleri ve cep kitabı. Maalesef hepsi aynı anda değil.

Rabbimiz diriliş vaadini yazmıştır, yalnızca kitaplarda değil, bahar aylarında her yaprakta yazılmıştır.

Her Hıristiyan’ın komşusuna Mesih olması görevidir.

İtiraf ediyorum ölüm ve cehennemi hak ettim, ne oldu? Çünkü biliyorum ki, benim adımıza acı çekti ve memnun oldum. Adı İsa Mesih, Tanrı’nın Oğlu ve nerede olduğu ben de olacak!

Yalnız imanla kurtuluruz, ancak kurtaran iman asla yalnız değildir.

Görüntülerin sadece tapılması değil, putperestliktir, aynı zamanda kişinin kendi doğruluğuna, eserlerine ve eserlerine güvenmek ve zenginliklere ve güce güvenmektir. İkincisi en yaygın olduğu gibi, bu yüzden de en zararlıdır.

Tanrı Sözü’nin yanında müzik, en çok övgü hak ediyor. Şarkının hediyesi ile birlikte dilin hediye edilmesi, insana, Müzik aracılığıyla Tanrı Sözünü ilan etmesi için verildi.

Her şey Allah’ın kendisinden, hem buyruk hem de yerine getirilendir. Yalnız emirler; O tek başına yerine getirir.

Birkaç yıldır İncil’i her yıl iki kez okudum. İncil’i güçlü bir ağaca, her kelimeyi küçük bir dal olarak resmetersen, bu dalların her birini salladım çünkü onun ne olduğunu ve ne demek olduğunu öğrenmek istedim.

Birçoğu, dünyadaki cennet cennette olan azizler için geçer.

Tanrı’nın halkıyla Baba’nın birleşmiş hayranlıkla bir araya gelmesi, Hıristiyan hayatı için dua kadar gereklidir.

Şaraptan, kadından ve şarkıyı seven kim, hayatının sonuna kadar aptaldır.

Ya günah sizinle, omuzlarında yatıyor ya da Tanrı’nın Kuzusu olan Mesih’te yatıyor. Şimdi sırt üstü yatıyorsa, kaybolursunuz. Fakat İsa’ya dayanıyorsa, özgürsünüz ve kurtulacaksınız. Şimdi ne istediğinizi seçin.

Yarın dünyanın parçalarına gideceğini bilsem bile yine elma ağacını dikerdim.

Her zaman, dinleyen insanlar günahlarından nefret etmeye gelmezse bunun yerine sizden nefret ederler.

Dua Allah’ın kalbine doğru tırmanıyor.

Tanrı bizden dua etmemizi istiyor ve biz dualarımızı dinlemek istiyor-layık olduğumuz için değil, çünkü merhametli.

Günün konusunu ele almayan bir müjde, müjde değildir.

Hristiyan hayatının tamamı tövbe eder.

Rab, aptal insanlara, başka hiçbir şey vermediği insanlara zenginlik verir.

Haç ile tanışmadığı sürece hiçbir sozlersitesi.com kim Kutsal Yazıdan anlar.

Lütuf ruhsal hastalığı iyileştirmek, ruhani kahramanları dekore etmek için verilmemektedir

Garip, ama ben günahlardan kurtuldum, günahkârlıktan kurtulmadım.

Bu dünyada yapılan her şey umutla yapılır.

Kutsal Kitap İsa’nın atıldığı beşiktir.

Tanrı’nın verdiği şey için gerçekten minnettarım; Ne tutuyor, ihtiyacım yok

Toplar ve ateşli silahlar acımasız ve lanetli makinelerdir; Onların Şeytan’ın doğrudan önerisi olduğuna inanıyorum. Adam ufacık görmelerinde, çocuklarının icat etmesi gereken korkunç araçlarını görmüş olsaydı, acı içinde öldürülmüş olurdu.

Papa’ya karşı sözleri

İnsan sezgi gücü sayesinde Tanrı ile iletişim kurabilir; her ferdin kilisesi kendi yüreğidir; kutsal kitap herkes tarafından okunup anlaşılabilir ve uygulanabilir.

 


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir