Max Planck Sözleri

Max Planck Sözleri sayfamızda ünlü fizikçi Max Plancke ait tüm söz ve özdeyişleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Max Planck Sözleri

Bilimsel bir gerçek, rakiplerini ikna ederek ve ışığı görmelerini sağlayarak zafere ulaşmaz; ziyade rakipleri ölür ve onunla aşina olan yeni bir nesil büyür.

Bütün maddeler yalnızca bir kuvvetten kaynaklanır ve var olur ... Bu kuvvetin arkasında bilinçli ve zeki bir Zihin varlığını varsaymak zorundayız. Bu zihin, tüm maddenin matrisidir.

Bilim doğanın en büyük sırrını çözemez. Ve bunun nedeni, son analizde kendimizi çözmeye çalıştığımız gizemin bir parçasıyız.

Bilimsel çalışmalarda her sozlersitesi.com türlü ciddiyetle meşgul olan herkes, bilim tapınağının kapılarından girilenlerin üzerine İman etmeniz gerekir” yazan bir kavrayışa sahiptir.

Yeni bir bilimsel gerçek, muhaliflerini ikna ederek ve ışığı görmeleriyle zafere ulaşmaz; ziyade rakipleri ölür ve onunla aşina olan yeni bir nesil büyür.

Bilimsel keşif ve bilimsel bilgi, sadece herhangi bir pratik amaç olmadan kovalayan kişiler tarafından elde edilmiştir.

Gerçeğe sahip değildir, fakat arayan kişinin başarısını arayan kişi arayan kişiyi zenginleştirir ve ona mutluluk getirir.

Mutlu günlerin bir devamı olarak bir erkeğin taşıdığı yük ağır değildir.

Önemli bir bilimsel yenilik, nadiren kazanarak ve rakiplerini dönüştürerek yolunu açar: Ne olur rakipler yavaş yavaş dışarıya atılır.

Ego, insan bilincinin derhal dikteidir.

Nereye geldim ve nereye gideyim? Kusursuz sorun, her biri için aynı. Bilimin buna bir cevabı yok.

Herhangi bir fiziksel yasanın var olduğunu sozlersitesi.com varsaymamız ya da şimdiye kadar var olsaydı, gelecekte benzer bir şekilde var olmaya devam etmeleri söz konusudur.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir