Minnet ile ilgili Sözler

Minnet ile ilgili Sözler sayfamızda minnet ile ilgili söylenmiş tüm sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Minnet ile ilgili Sözler

Herkes teselliye muhtaçtır. Sokaktaki başıboş köpek bile kendisine yuva verip yıkayacak, kol kanat gerecek sozlersitesi.com bir sahip arar. İnsan, başkasının hayırseverliğine muhtaç olunca başını sokacak bir yuvayla bir lokma yemek de kıymete biner. Kafesteki kuş verilen yem için minnettardır ama özgürce uçmak ister; kaçıp gidince de yemini özler.

Carlos Fuentes

Sorununu erit gitsin! Onu büyük bir minnetle Tanrı’nın bir nimeti olarak kabul et ve onunla yaşa. Ve şaşıracaksın: Bu ne değerli bir armağanmış ve sen daha keyfine varamadın bile. Böylesine değerli bir armağan hiç açılmadan kalbinin bir köşesinde öylesine duruyor.

Osho

Nankörleri minnettar etmek, büyük bir felaket değildir; ama ahlaksız bir adama karşı minnet yükü altına girmek, tahammül edilmez bir beladır.

La Rochefaucauld

Yolculuğunuza minnettar olun çünkü o tamamen size ait.

Demi Lovato

Her beraberlikte öylesine muazzam bir minnet ve gösteriş vardır ki sevgiyi başıboş bırakmaya gelmez. Evet ,başta istediğimiz kadar özgür davranabiliriz. Hafif bir beğeni bile doğal olarak yeterlidir ancak karşı taraftan cesaret almadıkça, çok azımız aşık olacak kadar cesur bir yüreğe sahiptir.

Jane Austen

İsteğine kavuşanın onu korumasının yolu, özen saygı ve minnet içeren şükürdür. Yaradanın lütuflarına sozlersitesi.com şükürsüzlük eden yeni nimetlerin kapısını kapatır.

Muhammed Bozdağ

İnsan; arzularıyla, ümitlerinden ziyade, minnettarlığına sınırlar çizer.

La Rochefaucauld

Bazı konularda çok az şeye sahip olduğunda, bir kaşık fazlasına bile minnettar olursun.

Nora Roberts

Bütün problemlerime minnettarım. Her birinin üstesinden geldikçe daha da güçlendim. Ve şimdi diğerlerini karşılamak için daha da güçlüyüm. Zorluklarla geliştim.

James Cash Penney

Bir insan, başka bir insanı asla minnet duyduğu için sevmemelidir.

Victor Hugo

Bir zamanlar değerini bilmedikleri her şeyin farkına varmayı öğreniyorlardı.

Kalan günleri için minnet duymayı da

Kristin Hannah

Bir kimseye edilecek iyiliğin en mükemmeli, o kimseyi minnet altında bırakmayanıdır.

Balzac

Sorunları ne olursa olsun, herkesi ikna etmeye çalıştığım tek bir şey var: ‘Kendini Sevmek’. Sevgi harika bir tedavidir. Kendimizi sevmek yaşamımızda mucizeler yaratır. Aşırı gurur, küstahça bir kibir ya da kendini beğenme gibi şeylerden bahsetmiyorum; çünkü bunlar sevgi değil, sadece korkudur. Kendini sevmek ise, kendimize saygı duymak, mucizevi bedenimiz ve aklımız için minnettar olmaktır.

Louise Hay

Minnet ifadesi insanlarda çok nadir görülen bir şeydir, özellikle de minnet duygusu büyük olanlar duygularını açığa vuracak ifadeye bulamazlar; şaşkın şaşkın susarlar, utanırlar, zaman zaman da duygularını saklamak için yüzlerini asarlar.

Stefan Zweig

Minnetsizlik manevi hırsızlıktır, öyleyse huzuru şükreden dostlarda arayın.

Muhammed Bozdağ

Yağmur yağarken böyle bir saray yerine, bir tavuk kümesi görsem, ıslanmamak için oraya sığınırdım. Ama kümes beni yağmurdan korudu diye de ona minnettar kalıp, saray gibi görmem doğrusu. Bana gülerek, böyle bir durumda kümesle sarayın arasında bir fark olmadığını söyleyeceksiniz. Evet, yaşamda tek amacımız ıslanmamak olsaydı, söylediğiniz doğru olurdu.diye cevap veriyorum size.

Dostoyevski

Minnettarlık bir yüktür ve her yük silkinip atılmaya mahkumdur.

Denis Diderot

Minnettarlık, büyük bir terbiyenin meyvesidir, onu yontulmamış, kaba insanlarda bulamazsınız.

Samuel Johnson

Bizi mutlu eden insanlara minnet duyalım.Onlar ruhlarımıza çiçek açtıran sevimli bahçıvanlardır.

Marcel Proust

Hayat, ancak minnetle zenginleşir.

Dietrich Bonhoeffer

Ölüler yaşayanlardan daha çok çiçek alır; çünkü pişmanlık minnetten daha güçlüdür.

Anne Frank

Meteliksiz kalmanın bana kesinlikle öğrettiği bir iki şeyi gösterebilirim. Bir daha hiçbir zaman berduşların sarhoş birer ahlaksız olduğunu düşünmeyeceğim, bir peni verdim diye bir dilencinin bana minnet duymasını beklemeyeceğim, işsizler uyuşuksa buna şaşmayacağım,, sokakta birisinin uzattığı el ilanını geri çevirmeyeceğim, şık bir restoranda yediğim yemekten tat almayacağım. Bu bir başlangıç.

George Orwell

Nankörlük yabani otlar gibi tabiidir, minnettarlık bir gül gibidir; beslenmeli, sulanmalı, yetiştirilmeli, sevilmeli ve korunmalıdır.

Dale Carnegie

Mahvolmanın verdiği umutsuzluk gibi bir umutsuzlukları vardır minnet altında kalmış insanların ve bu sozlersitesi.com umutsuzluklar büyük güçler doğurur.

Balzac

Ne tuhaf. Bizi koruyan kollayan insanlar vardır etrafımızda. Hiç fark etmesek de onlar oradadır daima. Karşılık ya da minnet beklemeden, sadakatle, sevgiyle, sessizce… Nice sonra anlarız kıymetlerini. Hep geç kalırız teşekkür etmekte.

Elif Şafak

Ama hayatta her istediğimiz olmuyor maalesef. Bazen de elimizdekiler için minnettar olmayı bilmeliyiz.

Emma Chase

Minnet duygusunun özü böyledir işte: Her şeyi kemirip tüketen zaman, görülen iyiliklerini değerini arttırır, çünkü akıllı bir insana cömertçe yapılan bir iyilik onun soylu düşüncesinde ve gönlünde durmadan büyür.

François Rabelais

Bence iyilik edilenden çok, iyilik eden taşımalı yaptığı iyiliğin minnetini…

Kemal Tahir

Bir işte minnet kollanırsa, o iş hayır olmaktan çıkar.

Hacı Veyiszade

Minnettar olduğunuzda korku gider ve yerini bereket alır.

Anthony Robbins

Bugün temiz hava aldığım ve temiz su içtiğim için minnettarım.

Beni seven dostlarım ve ailem olduğu için minnettarım.

Sağlık lı bir bedenim, yaratıcı bir zihnim ve ilginç bir işim olduğu için minnettarım

Arielle Ford

Sana sevgi

sana saygı..

sana minnetle uzanıyor elim.

Sen yaptığı iyiliği yüze vuran değilsin

ve ben nankör değilim

Nazım Hikmet Ran

Tanrım bir geçim kapısı açıver bana;

Kimseye minnetsiz yaşamak yeter bana;

Şarap içir, öyle kendimden geçir ki beni.

Haberim olmasın gelen dertten başıma.

Ömer Hayyam


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir