Mustafa Karataş Sözleri

Mustafa Karataş Sözleri, Karataş Hoca Sözlerini Bu sayfamızdan ulaşabilir ve sosyal medya hesaplarını facebook, twitter, whatsapp üzerinden dost ve arkadaşlarınızla ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Mustafa Karataş Sözleri

Allah Rasûlü(a.s.), namaz kılmayı çok severdi; öyle ki, bazen ayakları şişinceye kadar namaz kılardı.

Bir davranış ekilirse bir alışkanlık biçilir; bir alışkanlık ekilirse bir karakter biçilir; bir karakter ekilirse bir kader biçilir.

Sessiz yapılan dua , İhlas’ın en belirgin şeklidir.

Insanlar ağızlarıyla yalan söyleyebilirler, ama bedenleriyle asla.

Namaz,ibadetlerin bir sentezidir.Dinin direği,müminin miracı ve cennetin anahtarıdır.

Ramazan (-Oruç-):Ağızların kapalı ancak kalp gözlerinin açık olduğu günlerdir.

Kuranı Kerimden maksat,onu okumak değil,ona uyarak iş yapmaktır. sozlersitesi.com  Okumak ise akılda tutmak içindir.

Bir insan , kendi ihtiyaç ve sıkıntılarına göre, duanın şartlarına uyarak elbette istediği dilde , murat ettiği zaman ve mekanda dua edebilir.

…Abid, zahid, derviş ve din adamı geçinenlere gelince, onlar çok daha başka bir hal üzere oldular. Tesbih ve seccadelerini alıp odalarının loş ışıkları içerisinde alemleri seyre daldılar. Dünyadan onlara ne? Halbuki dünyayı kat kat zulüm kaplamış, küfür hükmünü yürütmekte, insanlar şirk bataklığının içinde debelenmekte, şirkin karanlığı, hakkın nurunu göstermez olmuş. Ama onlara ne ki? O muttakiler(!) bunlarla ilgilenmezler. Çünkü onlar kendilerine göre ibadetleriyle uğraşmaktalar: Devamlı virdlerini çekmekte, binlik tesbihlerini saymakta, nafile namazlarına, oruçlarına devam etmekte, nafile hac ve umre için yarış etmekteler!

De ki: Duanız olmasa , Rabbim size ne diye değer versin.
( Furkan : 77 )

Dua etmek , yemek ve içmek gibi doğuştan gelen bir ihtiyaçtır.

Dua ,ibadetin özüdür.

Yorum yapın