Nankör İnsanlara Sözler

Nankör İnsanlara Sözler sayfamızda nankörlük ile ilgili söylenmiş en güzel sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşiabilirsiiniz..

Nankör İnsanlara Sözler

Menfaati bitenin, nankörlüğü başlar.

Hayatta arkadaş kaybetmek diye bir şey yoktur? Kimin gerçek arkadaş, kimin NANKÖR, kimin VEFASIZ, kimin ÇIKARCI olduğunun farkına varmak vardır.

Kimseyi kırmamak için verdiğin onca mücadeleden sonra bile hala vefasızlık ve nankörlük görüyorsan;yanlış insanlara değer veriyorsun demektir. Unutma!

Unutmayın; Hiç bir zaman arkadaş kaybetmezsiniz. Sadece kimlerin gerçek arkadaşlarınız, kimlerin ise nankör arkadaşlıktan ibaret olduğunu keşfedersiniz.

Dost veya sevgili dediklerimiz birer nankörlük abideleri… Gözümüzde boş yere büyüttüğümüz, değer verdiğimiz, değer bulamadıklarımız… Belki nankörlük değil, yanılmak insanı üzüyor.

“Derdini dert edinen bir dost bulursan” diyordu şâir ve devam ediyordu, devamı orda duruversin biz ilk evreyi geçemedik ki daha…

Gerçek şu ki, insan pek zalimdir, pek nankördür.

Kediler nankör değildirler. İnsandır nankör olan. Kedi karşılıksız sevgidir. Nasıl bir bebek karnı doyunca susar, yada istediği olsun diye ağlar kedide böyledir. Buna nankörlük demek, kediden yararlanamayan insanın bahanesidir.

Mutlu edebilirsin, mutsuz da edebilirsin hatta şu hayatımı mahvetmeye devam bile edebilirsin; ama beni suçlu hissettirmek sozlersitesi.com  senin yapman gereken en son şey nankör sevgilim.

Hayat bana ne öğretti biliyor musun? Değer görmediğim sevgiden, iyi niyetimi hak etmeyen nankörden, sesime sağır herkesten vazgeçmem gerektiğini.

Nankörsünüz, düştüğünüzde size el uzatan, her anınızda bir şekilde yanınızda olan insanları hiçe sayacak kadar nankörsünüz.

Kediyi nankör sanırdım. Kediye rakip insanlar görüyorum.

Bırakın arkadaşlar. Bırakın düşen düştüğü yerde kalsın. Kimseyi kaldırmaya çalışmayın. Herkes aynı. İnsanlar çok nankör, insanlar çok acımasız.

İnsanlar beni seviyor çünkü çoğu zaman işlerine yarıyorum. İnsanlar beni sevmiyor çünkü çoğu zaman işlerine gelmiyor.

İnsanlar beni seviyor çünkü çoğu zaman işlerine yarıyorum. İnsanlar beni sevmiyor çünkü çoğu zaman işlerine gelmiyor.

İnsanoğlu o kadar nankördür ki; yaratanı unutuyorken, yaratılanı unutmasına şaşırmamak lazım.

İnsanlar senden 1000 iyilik ister. Sen 999 tanesini yaparsın ama 1 tanesini yapmazsın. Sırf o yapmadığın 1 iyilik yüzünden insanların gözünde “kötü” olursun.

İyiliğin sonunda nankörlük görme devrindeyiz, olsun, kötülük yapacak kadar vicdansızlaşmadım ama iyilik yapacak kadar salak değilim artık.

Ah bu insanlar. Sen işe yarıyorsan insanların dediklerini yapıyorsan çok iyisin. Senden iyisi yok. Ama bi tek isteklerine olumsuz cevap ver dünyanın en kötü insanı olursun. İnsanların işine yaradıkça iyisin. Nankör insanlar…

Vefalı insan; bir çok zararınızı da görse, bir iyiliğinizi unutmaz. Nankör insan; bir tek zararınızı görse, bütün iyiliklerinizi unutur.

Akıttığın gözyaşlarını silmek yerine akmasına neden olanları sil hayatından ve unutma ki nankörlük; zayıf insanların işidir.

İnsanlar kırmızı bir güle doğru koşarken çoğu zaman ayaklarının altında ezilen kır çiçeklerinden habersizdirler.

Unutma ey gönül burası dünya; sefası da fani cefası da. Öyleyse nankör olmaktan kork gönlüm. Geçici elemlere ve imtihanlara sabret!

Nankörler düne değil güne bakarlar ve onlar; kimden menfaatleri varsa onun yüreğine doğru akarlar.

Bakara Suresi, 152. ayet: Öyleyse (yalnızca) Beni anın, Ben de sizi anayım; ve (yalnızca) Bana şükredin ve (sakın) nankörlük etmeyin.

Hud Suresi, 9. ayet: Andolsun, Biz insana tarafımızdan bir rahmet tattırıp sonra bunu kendisinden çekip-alsak, kuşkusuz o, (artık) umudunu kesmiş bir nankördür.

İbrahim Suresi, 7. ayet: “Rabbiniz şöyle buyurmuştu: “Andolsun, eğer şükrederseniz gerçekten size artırırım ve andolsun, eğer nankörlük ederseniz, şüphesiz, Benim azabım pek şiddetlidir.”

İbrahim Suresi, 34. ayet: Size her istediğiniz şeyi verdi. Eğer Allah’ın nimetini saymaya kalkışırsanız, onu sayıp-bitirmeye güç yetiremezsiniz. Gerçek şu ki, insan pek zalimdir, pek nankördür.

Nahl Suresi, 55. ayet: Kendilerine verdiklerimize sozlersitesi.com karşı nankörlük etmek için. Öyleyse yararlanın, ilerde bileceksiniz.

İsra Suresi, 67. ayet: Size denizde bir sıkıntı (tehlike) dokunduğu zaman, O’nun dışında taptıklarınız kaybolur-gider; fakat karaya (çıkarıp) sizi kurtarınca (yine) sırt çevirirsiniz. İnsan pek nankördür.

Enbiya Suresi, 94. ayet: Artık kim, bir mü’min olarak salih amellerde bulunursa, onun çabası için (karşılık olarak) küfran (nankörlük) yoktur. Şüphesiz Biz, onun yazıcılarıyız.

Hac Suresi, 38. ayet: Şüphesiz Allah, (müşriklerin saldırı ve sinsi tuzaklarını) iman edenlerden uzaklaştırmaktadır. Gerçekten Allah, hain ve nankör olan kimseyi sevmez.

Ankebut Suresi, 66. ayet: Kendilerine verdiğimiz (nimetler)e nankörlük etsinler ve yararlanıp-metalansınlar diye. Ancak onlar yakında bileceklerdir.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir