Nefes İle İlgili Sözler

Nefes İle İlgili Sözler Nefes almayı anlatan nefesle ilgili harika sözleri hazırladık sizler için. Bu sayfamızda yer alan nefes sözlerini sevdiklerinizle moda sosyal sitelerinde paylaşabilir dilerseniz de arkadaşlarınıza whatsapptan gönderebilirsiniz.

Nefes İle İlgili Sözler

Nefes alamıyorum. Atmosferi açın. 

Durun burada nefes almayın, daha ucuz bir yer biliyorum.

Uzakken bile bir nefes kadar yakınımdasın.

Aldığın her nefesi fırsat bil, ot değilsin yeniden bitmezsin. Ömer Hayyam

Nefes almak yaşamak demek değildir!

Nefes benim ise yüreğim senin olsun. Ben zehir içeyim su senin olsun.

Seviyorsan gel, bir nefes sonra ölebilme ihtimalimiz var.

Sen orada ona sarılırken, neden burada benim nefesim kesiliyor zalim.

Teşekkür ederim nefesime nefes olup bana hayat verdiğin için.

O bir başkasına sımsıkı sarılırken, nefesi kesilen neden hep ben oluyorum?

Bensizsin uyarmak istedim. Nefes aldığını düşünüyor olabilirsin.

Ya gerçekten yaşa ya da sadece nefes alarak yaşıyormuş gibi yaptığını kabul et.

Yüksek makamlar yüksek tepeler gibidir, koşarak çıkanlar nefes darlığı hisseder.

Eğer son nefesimi vermeden önce mutlu olacağını bilirsem cehenneme bile gülerek giderim.

Onu kıskanmak mı, haşa, adını zikredenin dilini, kokusunu içine çekenin, nefesini keserim.

Bir şey söyle bana. İçimdeki kayayı kaldırıp atacak bir şey söyle. Nefes alabileceğim bir şey de bana.

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten; affet, senden habersiz kaldığım her nefesten.

Aldığım nefeste soluyordum da, verdiğim nefeste bulamıyorum seni ve iki nefes arası ne kadarlıksın işte onu bilemiyorum.

Yaşamak dediğin iki nefes alıp vermek olmamalı. Bir nedeni olmalı insanın yaşamak denilen şeyin anlamlı olması için.

Beni yarı yolda bıraktığını sanıp, yolu koşarken nefes nefese kalanlar sözüm size, yolun sonunda sizi bekliyorum.

Nefes alıyorsan umut var demektir; ama nokta koyulduktan sonra belki demek umut değil, çaresizliktir.

Ne ses ne nefes ne de bu rüzgâr bağışlar seni simsiyah gecelerde budanırken ah ömrüm dönüp sırtını giderken kimler karşılar seni?

Sevilen bir kadın can demektir. Bu yüzden en çok canım denir ona, içten ve ortasında bir edalık nefesiyle.

Bütün bi geceyi uykusuz geçirmene sebep olan şeyleri bir nefeste anlatamazsın. Önce içine atarsın, sonra susarsın.

Yanından geçer ve hiçbir şey söylemezsin. Yalnızca kokusunu duymak için derin nefesler alırsın.

Senin kanınla yoğruldu bu kutsal topraklar senin kanınla yeşerdi nefes aldığımız bu ağaçlar gözün arkada kalmasın, ey şehidim.

Beni yarı yolda bıraktığını sanıp o yolda koşarken nefes nefese kalanlar, yolun sonunda sizi bekliyorum.

Yokluğun yağmura yazı yazmak kadar zor. Varlığın yaşam kadar kutsal. Sen nefes kadar önemli, canım kadar değerlisin benimle evlenir misin?

Senin için uğrunda verdiğim son nefes ziyan seninle yaşamak hep ziyan, seni sende yaşamak benim hayatımdaki en büyük ziyanmış.

İçimde bir kör oldu sevdan yakar bedenimi, seninle hayat bulur gözlerim nefes alırım sevgilim. Sensizliğe son nefeşimdir.

Şimdi daha iyi anlıyorum ki, nefes almak değilmiş, yaşamak. Ateşlerde yanmak gibi bir şey seni severken senden uzakta olmak.

Bir hasret türküsü var dudaklarımda seninle başlayıp seninle biten, bir sen varsın içimde aldığım her nefeste adını haykıran kalbimde.

Deli bir yağmur olsam seni yağdığım yerler kadar severdim. Deli bir rüzgâr olsam seni estiğim yerler kadar severdim. Ama ben sadece deliyim ve seni aldığım sozlersitesi.com her nefes kadar çok seviyorum.

Sen benim yaşama sebebimsin, benim son nefesimsin, sebepsiz gözyaşlarım, kurduğum tek hayalimsin sen benim cennetimsin.

İlahi Yarabbi son nefesimde kendime malik olmadığım zaman bu duamı sana emanet ederim. Allah Cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.

Sessiz akşamlarda sesini soğuk gecelerde nefesini, yalnızlığımda bedenini, sakinliğimde öfkeni, ıssız sokaklarda gölgeni, ben sadece seni özledim bir tanem.

Senden ayrılacağımı her hatırladığımda, dünya ayaklarımın altından kayar gibi oluyor. Çünkü sen benim için bir nefessin. Nefes almadan yaşayamam ki.

Kulaklarım sessizliğe, gözlerim sensizliğe, gönlüm katlanırsa derde, anlamı yok yaşamanın nefes almak boşuna senin olmadığın yerde.

Söyleyin yârime bu gece kokusunu bıraksın yüreğime, içime sozlersitesi.com çekeyim nefes diye. Kalsın ciğerimde kanser gibi ölümüne öylece.

Ey kör! Bu yer, bu gök, bu yıldızlar, boştur boş!  Bırak onu bunu da gönlünü hoş tut hoş!  Su durmadan kurulup dağılan evrende bir nefestir alacağın, o da boştur boş!

Bugün sigaramın üzerine adını yazdım sigaram bittiğinde seni unutacağım sanmıştım ne bilirdim ki seni nefes içime çektiğimi.

Ben senin ne yarın nede canın ben senin ne sevdiğin ne baharın ben senin belki umurunda değilim ama sen benim sen benim nefesimsin.

Seviyorum seni olumsuz bir aşk ile bütün kalbim hayatım seninle, ölecek dahi olsam bu kalp ile son nefesimde haykıracağım seni seviyorum diye.

Sevgili dediğin koluna değil, yüreğine yakışmalı. Ve öyle gelip geçici bir heves değil, Sonsuza dek nefesin olmalı. Can Yücel

Sen bana bir ömür uzakken ben sana bir nefes kadar yakınım sevgili. Gelmeyeceğini bile bile ben hala seviyorum seni.

Eğer bir gün hayatımın son nefesini verirde bu dünyanın güzelliklerinden vazgeçecek olursam hep yanımda ol ki sana sensizliğin ölüm demek olduğunu göstereyim.

Sabahın seherinden, rüzgârın nefesinden, ezanın sesinden gönlümüze düşen huzur, uyandık bugün de çok şükür ya Rab, Günaydın hayırlı sabahlar.

Gününüz; bir ağacın gölgesindeki huzur, berrak sulardaki saflık, topraktaki bereket ve aldığınız nefesteki anlam kadar güzel olsun.

Günün; bir ağacın gölgesindeki huzur, berrak sulardaki saflık, topraktaki bereket ve aldığın nefesteki anlam kadar güzel olsun.

Sensizlik, güneşin yakıcı sıcağında gecenin zifiri karanlığına düşmek gibidir. Sensizlik, yazın ortasında kış mevsimini yalamak gibidir. Sensizlik, gecenin ortasında Ay’ın yok olması gibidir. Sensizlik ölümden farksız sevgilim, bana yaşama gücü verdiğin için teşekkür ederim nefes almamın tek sebebidir senin sevgin.

Nesine yar nesine, ölürüm ben sesine, bir daha vursa idi nefesim nefesine. Canım sese mi geldin, kadem basa mı geldin, sağ olsam gelmez idin, öldüm yasa mı geldin? Saçın yüzüne perde, yüreğim düştü derde, ayaküstü duramam, seni gördüğüm yerde?

Ben kim miyim? Duymasını bilene ses. Çekmesini bilene nefes. Gitmesini bilene hedefim. Değerimi bilene sedef. Yaşamasını bilene hayat. Sevmesini bilene yürek. Yüreğini sunmasını bilene kıymet. Savaşmasını bilene zafer. Ben yürekliyim yüreğimin karşılığında yürek isterim.

Yorum yapın