Oliver Cromwell Sözleri

Oliver Cromwell Sözleri sayfamzıda Oliver Cromwelle ait tüm sözleri bulabilir ve facebook, twitter, sozlersitesi.com whatsapp üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Oliver Cromwell Sözleri

Bir insan hiçbir zaman, nereye gittiğini bilmediği zamanki kadar uzun yol gidemez.

Daha iyi olmaya çalışmayan, iyi olarak da kalamaz.

“Tezahüratlara güvenmeyin, çünkü siz ve ben asılacak olsaydık o kadar çok kişi bağırırdı.
– Oliver Cromwell

“Tanrı onları kılıçlar gibi kabarık kılardı.
– Oliver Cromwell

“Yanlış Olabileceğini Düşün.”
– Oliver Cromwell

“Gerekliliğin bir kanun yoktur.”
– Oliver Cromwell

“Bunun kötü bir kral olduğuna inanmıyorum. Ama kafası karıştı. Ve karısına hayır diyemez. Bu nedenle eğer Tanrı’yı ​​lütfen karışık olmayan bir orduyu yetiştirmeliyim. Kralların ve eşlerin zulmüne hayır demeyen stern erkekler. Erkek ve kadının emanet yeri, sozlersitesi.com kral ve nesne üzerinde karışıklık yaratmayan erkekler. Ve bu kıçlı, Tanrıyı korkutan adamlarla ben bineceğim. Ve Ironsides diyeceğiz çünkü demir gibiyiz, gündüz ve gece zor hem de. Ve kral bir demir çubuğu gibi bizi zora kapılmayacak bulacak ve bize tatmin edecektir. Eşlerimiz gibi! ”
– Oliver Cromwell

“Utanç sizi aldatabilir; Içtenlik asla yapmaz.
– Oliver Cromwell

“Daha iyi olmaktan vazgeçerse iyi olur”
– Oliver Cromwell

“Efendim, bunlar hakkında ne söylenebilir? Bunları yapan etin kolu mu bu? İnsanın hikmet ve mütalaası veya kuvveti bu mudur? Yalnızca Rab’dir. Tanrı, aksini düşünmeye cesaret eden sozlersitesi.com o adamı ve evini lanetleyecektir. Efendim, işin İlahi bir lider tarafından yapıldığını görüyorsunuz. Tanrı insanın kalbine girer ve onları altına almaya ikna eder.
– Oliver Cromwell

“Dostça yollarımız ve kurnaz basitlik düşman konseylerine çok fazla karışıklık getiriyor. Çünkü onlar erkeklerle kendilerini kadın olarak giyip, peruk, kertenkele ve dantel giyiyorlardı. Ve bu suç için Tanrı’nın isteği olursa, onlara geceden sonra arkadan gelecek sozlersitesi.com ve onların kutsal hakikatleriyle yozlaşmış bedenlerine nüfuz edeceğiz. Çünkü biz erkeksi aziziz ve inancımızın şişme sertliğine sahibiz, ki bu, daha önce Mesih’in direnen kökünden akmıyor .
– Oliver Cromwell

“Kalabalıkların bakıp diz çökmesi için kapağımda parlak parıltı veya tüy yok, ancak düşmanların titreşim için güç ve çözünürlüğüm var.
– Oliver Cromwell

“Bir adam nereye gittiğini bilmediği zamana kadar hiç gitmez.”
– Oliver Cromwell

“Bu erdemin küçümülmesinden dolayı şerefine ayıptığınız ve her yardımcılığınızı tatbikat ettiğiniz yerde oturmanızın sona erdirilmesi için yüksek bir zaman. Siz factious sozlersitesi.com bir mürettebat ve tüm iyi hükümete düşmanlar; Siz bir grup paralı acımasısınız ve Esau’nun şarabın bir karmaşası yüzünden ülkenizi satmasını istiyorsunuz ve Judas, Tanrı’ya birkaç parça para ihanetinde olduğu gibi.

Aramızda kalan tek bir erdem var mı? Sahip olmadığınız bir kötülük var mı? Benim atımdan daha fazla dininiz yok; Altın senin Tanrın; Rahibeleriniz için vicdanınızı takas ettirmeyen hanginizden? Sizler arasında, Topluluğun iyiliği için en az bakıma sahip bir adam var mı?

Siz hain fahişeler, bu kutsal yeri defiledediniz mi, ahlaka aykırı ilkeleriniz ve kötü uygulamalarınız yüzünden, Rab’bin tapınağını tapınak haline getirdiniz mi? Siz bütün ulusun hoşnut kalması için afallamışsınızdır; Burada şikayetlerin telafi edilmesini sağlamak için insanlar tarafından vekalet gördünüz, kendiniz gitti! Yani! O parlayan bauble’yi oradan al ve kapıları kilitle.

Tanrı adına git!

-Oliver Cromwell, Parlamentonun Dağıtılması Hakkında (20 Nisan 1653) ”
– Oliver Cromwell

“Bir adam asla gittiğini bilmediği zamana kadar hiç gitmez.”
– Oliver Cromwell

“Sana yalvarırım, İsa’nın bağırsaklarında, yanılmaman mümkün olduğunu düşün.”
– Oliver Cromwell


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir