Oy Kullanma ile ilgili Sözler

Oy Kullanma ile ilgili Sözler sayfamızda oy verme sözlerini sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz…

Oy Kullanma ile ilgili Sözler

“Bir oy neyi değiştirir ki?”

Çok şeyi değiştirebilir ya da değiştirmeyebilir. Rahatsız olduğun ve eleştirdiğin şeyleri gösterebilmek için elinde olan tek yasal şey, oy kullanmak.

“Şimdiye kadar oy verdik de ne oldu?”

Şimdiye kadar değişen bir şey olmadığını bir tek sen değil herkes düşünüyor ama varlığını önce kendin yok sayarsan seni kim dikkate alır ki?

“Ben mi kurtaracağım ülkeyi?”

Ülkenin gelecekteki durumu seni rahatsız ediyorsa ve bunun için elinde tek bir demokratik hakkın varsa, üşenmeyip gidip oyunu vereceksin. Biliyoruz ki kimse kimsenin hakkını savunmaz. Önce sen kendine inanacaksın ve varlığını kanıtlayacaksın.

“Hiçbir şey değişmeyecek ki!”

Bugüne kadar bir şeyler değişti değil mi? İyi ya da kötü… Tüm bu süreci farkedip bir taraflarında iğnelenme hissediyorsan demek ki seni de rahatsız eden bir şeyler var. Üşenmeyi bırak.

“Görev olduğunu söylüyorlar diye oy kullanacak değilim.”

Haklısın kimse kimseye ne yapıp edeceğini söyleyemez ve oy kullanmamak da bir seçenek. Peki oy kullanmadığında ve her yeni gün, şikayet ettiğin onlarca şey için seni dikkate alacak mıyız? Hayır. İyi düşün.

“Oy verecek kimse mi var?”

Oy verenler de en az senin kadar akıllı ve aynı şeyleri düşünebiliyor. Dünya üzerinde belki de seni ve bizleri yansıtan parti henüz kurulmadı. Ortak noktalarda buluştuğun herhangi bir parti, aradığın şeyi bulmanda belki de ilk basamağın.

“Hiçbir parti beni temsil etmiyor.”

Yukarıda da bahsettik düşüncene en yakın parti belki de gelişim için iyi bir başlangıç olabilir. Söz hakkını kullanmak için de oy vermek şimdilik en iyi başlangıç. Sonrasında verdiğin oyun karşılığını aramak için de iyi bir sebebin olacak.

“Seçim sistemini protesto ediyorum.

Anayasa’nın 34. Maddesi: “Herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir.” diye devam ediyor. Bu hakkını korumak için öncelikle oy kullanmalısın ki sonrasında verilen haklar Anayasa değişikliğiyle elinden alınmasın.

“Verdiğim oy boşa gidiyor.”

2011 seçimlerinde 52 milyon seçmenden 10 milyonu oy kullanmadı. Toplumun büyük çoğunluğunun oy kullanmaması sadece az gelişmiş demokrasilerde görülüyor. Halkın büyük bir çoğunluğu oy kullanmazsa, sozlersitesi.com halkın kendi kendisini yönetmesi de mümkün olamaz. Her ne olursa olsun biliyoruz ki sonunda hükümet kazanacak ve bizler ileride şikayet edeceğimiz şeyler için söz hakkımız olmasını istiyorsak oy kullanmalıyız.

Oy Verme Sözleri

Friedrich Nietzsche

Çoğu şeyi kazanırken bazı şeyleri kaybedersin. Hayatta öğle seçimler yap ki kazandığın şeyler kaybettiklerine değsin.

Bob Marley

Her seçim bir kaybediştir

Her tercih bir vazgeçiştir

Her şeyin sıradanlaştığı bir dünyada bazen kaybetmek en doğru seçimdir.

Ve o dünyada en yerinde tercih;vazgeçiştir.

Can Dündar

Deveyi iğnenin deliğinden geçirebilirsiniz de seçim yoluyla büyük bir adamı ortaya çılaramazsınız. Dünyanın tarihini azınlıklar yapar.

Cemil Meriç

Her insanın hayatında verdiği bir kararın, alın yazısını belirlediği bir zaman vardır. İşte bu dönüm noktalarında bilmeden sonraki tüm olayları etkileyen bir seçim yapılır.

Mario Puzo

Hayatınız boyunca bir kurban olmak zorunda değilsiniz. Tam şu anda ne olduğunuz,geçmişte ki seçimlerinizin bir sonucudur. Ne olacağınız ise bundan sonra yapacağınız seçimlere bağlıdır.

İvan Burnell

Bazen seçim yaparsın bazen de seçimler seni olduğun kişi yapar.

Gayle Forman

Günah bir zorunluluk değil, bir tercihtir. Herkes iyi ile kötü arasında seçim yapabilme özgürlüğüne sahiptir.

Ernest Heine

Doğru seçim yaptığını, arzularına karşı çıktığında anlarsın.

Adam Fawer

En önemli seçim kendimiz olmayı seçmemizdir.Bu dünyada sizden sadece bir tane var. Yaşamın bizden beklediği budur: Olabileceğimizin en iyisi olmak.

Nasuh Mahruki

Yaşamımız her gün yaptığımız binlerce seçimden oluşuyor.Her seçim bir kapı açar ya da kapatır.

Nasuh Mahruki

İnandıktan sonra, hayat her yerde yaşanır. Dostlar da hazırdır üstelik, düşmanlar da. Kahretmek bir çözümdür. Tevekkül ise başka bir çözüm. Seçim sana aittir.

Ahmet Haldun Terzioğlu

İnsan yaşamının her yönü, aldığı her karar ve yaptığı her seçim, içindeki sorumluluk düzeyine karşılık gelir. Bulunduğu düzey, dünyadaki rolünü ve hak ettiği kaderi ona verendir.

Stefano Elio

Her seçim bir vazgeçiştir ve her vazgeçiş sınırlılıkların ve geçiciliğin farkına varmamızı sağlar.

Irvin D. Yalom

Dostluk kendi seçimimizdir. Aşk böyle değildir, o gönülden doğar.

Madam de Stael

İnsan olmak çoğu zaman tatsız seçeneklerin arasından seçim yapmaya zorlanmak demektir.

Brandon Sanderson

Bir yere ulaşmanın ilk adımı, olduğumuz yerde kalmayacağımıza karar vermektir.

John Morgan

Hiçbir seçeneğinin olmaması, özgürlüktür. Bir süre sonra insanların birilerinin onları seçim yapmaya zorlamasına ihtiyaçları kalmaz.

Sara Raasch

Benim hayatım, benim seçimlerim, benim hatalarım, benim sorunlarım, benim yalnızlığım. Yani özetle sizi ilgilendirmez.

Charles Bukowski

Hayat; seçim yapmak, yeniden denemek, risk almak ve ara sırada ıskalamaktır.

Ferudun Özdemir

İnsanın beşiğini seçmesi, kendi elinde değildir.

Alfred de Vigny

İnsanlar özgürlük ile mutluluk arasında seçim yapmak zorundaydı ve büyük çoğunluk mutluluğu seçiyordu.

George Orwell

Dürüst politikacı birine satıldıktan sonra, öbür seçime kadar başkasıyla pazarlığa oturmayan politikacıdır.

Simon Cameron

Haklı olmak ile nazik olmak arasında seçim sozlersitesi.com yapmanız gerektiğinde, nazik olmayı seçin.

J. Palacio

Bugünümüzü saadetle seçmedikçe, yarın diye bir şey yoktur.

Sofokles

Seçmek, tüm bir meslek yaşamı boyunca gözden kaçırılan bir güçtür. Ta ki bir seçim kalmayana kadar. Bu da hayatı acımasızca noktalamanın bir yolu. Aciz ve cahil bir biçimde.

Steve Chandler

Bazen iyi insanlar kötü seçimler yapar. Bu onların kötü insanlar olduğunu göstermez. Bu onların insan olduğunu gösterir.

Anonim

Bir seçim yap ve kendini seç!Kendini seçen insan asla kendine acımaz! Çünkü kendini,kendine acıyacak kadar uzun süre acınacak durumda bırakmaz.

Akilah Azra Kohen

İyi bir seçim yapmak, sadece hiçbir kötü seçenek mevcut değilken kolaydır.

Yorum yapın