Palavra Sözleri

Palavra Sözleri sayfamzıda Palavra ile ilgili sözler ve özdeyişler bulabilir, facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Palavra Sözleri

Önemli olan hangi açıdan baktığın, derler. sozlersitesi.com Palavra! Önemli olan, hangi mesafeden baktığındır.
Palavra diyorum , pek sevimli değil elbette. ama insan bir kere gerçeğin ne olduğunu yitirince pek bir farkı kalmıyor en azından yalan söyleyen açısından. (S.53 )
Palavra sıkmak hoş bir şeydir! Hele insan, bir süre sonra kendi palavralarına bile inanmaya başlarsa...
Siyasette muhabbet... Hepsi yalan, palavra...
Doğru sözü “Kül Tegin” kitabesinde ara.
Lenin’den bahsederse karşında bir maskara,
Bir tebessüm belirsin sadece dudağında.
Kara Davut” bazı alim geçinen cahil ediplerimizin iddiası gibi bir palavra, bir sergüzeşt romanı değil, son sozlersitesi.com senelerde çıkan çok derin ve şayanı dikkat (dikkate değer) tezli bir eserdir.
Anadolu, şatafatın, gösterişin, reklam ve palavraların hiç geçmediği bir diyardır.
Yaşlanmak ise ihtimallerin azalmasıydı. Sahip olamayacağını bilerek bakmaktı etrafa, geçmiş olsun demekti. Asla o kitaptaki adam yada kadın olamazdın artık.
Sınırlı mutluluklar dönemine hoşgeldinizyazan görünmez bir tabelanın altından geçerdin!
Gerçekler dünyasına hoş geldiniz! Yetinmeyi öğrendiniz mi, öğrenmeniz gereken tek şeyi?
Gençliğin bittiği yer, hayatın bittiği yerdi aslında, ikinci baharlar falan hep palavraydı, dünya senin sahibindi ve hapı yutmuştun.
Aşık olmayana aşk kuru bir kelimeden ibaret. Yarı palavra, yarı safsata. Aşık olmayan bunu anlayamaz, olansa anlatamaz. Öyleyse nasıl söze dökülebilir aşk, kelimelerin hükmünü yitirdiği yerde?
Erkekler, kadınlar üzerinde hakim dururlar, çünkü bir kere Allah birini diğerinden üstün yaratmış ve bir de erkekler mallarından harcamaktadırlar. Bunun için iyi kadınlar, itaatkardırlar. Allah’ın korumasını emrettiği şeyleri, kocarlının yokluğunda da korurlar. Serkeşlik etmelerinden endişe ettiğiniz kadınlara gelince; önce kendilerine nasihat edin, sonra sozlersitesi.com yataklarında yalnız bırakın, yine dinlemezlerse dövün. İtaat ettikleri halde onları incitmek için bahane aramayın. Çünkü Allah, çok yüksek çok büyüktür.
Palavra keyiften yalan zorunluluktan söylenir.  

Yorum yapın