Pazarlama ile ilgili Sözler

Pazarlama ile ilgili Sözler sayfamızda pazarlama sözlerini sizler için derledik, sozlersitesi.com dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Pazarlama ile ilgili Sözler

Doğru ile yanlış arasında çabaladığımız zamanlar daima vicdanımızın sesini kesecek bir pazarlık usulü buluruz.

Charles Dickens

Hayatla pazarlık yapılmıyor!

Zülfü Livaneli

Kimsenin kazançlı olmadığı pazarlık, kötü bir pazarlıktır.

İngiliz Atasözü

Allah’a, cennete, cehenneme inanmadan iyi olmak marifetÖteki türlüsü alışveriş oluyor.Pazarlık oluyor.

Kemal Tahir

Pazarlamada ilk adım bir Pazar Araştırması” yapmaktır. İçinde bulunduğunuz veya girmeyi düşündüğünüz sozlersitesi.com sektörü çok yakından tanımak ve pazarı iyi analiz etmek gerekmektedir. Pazarı bilmeden bir ürün çıkartmak ve yeni bir sektöre girmek, başarılı olamayabilir ve kötü sonuçların gerçekleşmesine neden olabilir.

Hakan Okay

Öleceğini öğrenen insanların sırasıyla verdiği beş psikolojik tepki: Reddetmek, kızgınlık, pazarlık, depresyon, kabullenme.

Elisabeth Kübler-Ross

Pazarlamanın amacı, satış gayretlerini gereksiz hale getirmektir.

Peter Drucker

Şeytanla pazarlık yapıyordu ancak asla gözlerinin içine bakmıyordu.

Marcus Sakey

Çingene at satmaya giderken, evinden çıkmadan önce, eşiyle pazarlık edermiş. Sonra at pazarında sozlersitesi.com alıcıyla fiyat konusunda cebelleşirken, karısının verdiği fiyatı(!) söyleyerek, şu fiyatı verdiler diye yemin edermiş.

Anonim

Stratejik pazarlama, araştırma ile başlar.

Philip Kotler

Pazarlık bir gelenek gibidir. Yeni nesil bu konuya pek sıcak bakmasa da, bu bir gerçektir. Alan satandan mutlaka bir indirim bekler. Satan da bu beklentiyi bildiği için, bildireceği sozlersitesi.com ilk fiyatı ona göre belirler. Yani bir pazarlık payı bırakır. Üstelik bu olay sadece ülkemiz için geçerli değildir. Son yıllarda her ülkeden yabancılarla hem alım, hem satım konularında temaslarımız oluyor. Pazarlıksız olanını hatırlamıyorum desem yalan olmaz. Buradaki esas mesele ise; miktar ve ödeme ile ilgili olarak ortaya çıkabilecek sorunlarla ilgili oluyor.

Gazanfer Sanlıtop

Pazarlıkta esas olan, alıcı ile satıcının içlerinden geçen rakamlarda uzlaşma sağlanmasıdır. O limitin yakalanmasıdır. Herhangi bir zaafından yararlanıp, karşı tarafı ezerek pazarlık yapılmaz. “Önemli sozlersitesi.com olan, kazanırken kazandırmaktır.İki tarafın kazançlı çıkmadığı bir alışveriş, ne kadar iyi niyetle başlamış olursa olsun, uzun süre devam edemez.Küçük büyük, bütün pazarlıklar keyiflidir.

Gazanfer Sanlıtop

Kapitalizmin kafa karıştırıcı ürün pazarlama tekniklerinden kurtulmanın tek yolu, kendi okuma zevkinize güvenmektir.

Zülfü Livaneli

Samimiyeti yitirmek, gücünü yitirmektir.

Bovee

Pazarlık etmek İçin, en az iki kişi olması gereklidir.

İngiliz Atasözü

Samimiyetin dili yoktur.O,gözlerden anlaşılır.

Atatürk


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir