Polis Sözleri

Polis Sözleri Bu güzel sayfamızda sizler için kahraman polislerimiz için söylenen en güzel sözleri hazırladık. Sayfamızdaki etkileyici polis sözlerini ve anlamlı polis mesajlarını facebook, twitter ve whatsapp ile sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Polis Sözleri

Polis devlet gücünün temsiIcisidir.

Polis kanun adamıdır. Ona her zaman saygı göstermeli ve itaat etmelidir. Atatürk

TopIum güvenliğinin en temel öğesi polistir.

Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanlar karşısındadır. Atatürk

Adalete ilk açılan kapı karakoldur.

Polis asker kadar disiplinIi, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şevkatli olmalıdır.

Polise saygı, devlete saygıdır.

Polis toplumun en önemli değerleri olduğundan insanlara güzel gelecekler sunar.

Türk polisi Atatürk ilke ve inkilaplarının yılmaz savunucusudur.

Polisler canımızı ve namusumu koruyabileceği en değerli emniyet güçleridir.

Türk polisi Kanun hakimiyetinin teminatıdır.

Hukuk’un eli ve kolu emniyet güçleridir. TopIumsal olarak değerler kazandırır.

Polis ol, polisle ol, polislik olma.

Polisler bacılarımız, abilerimiz veya kardeşlerimizdir. Huzur ve güvenlik için toplumda görev yaparlar.

Türk polisi Atasının izinde halkının hizmetindedir.

Polis’e yardım et, asla kötülük etme, senin ve aileni koruyan bir polis asla unutma.

Türk polisi gücünü yasalardan ve halkından alır.

Bu onurIu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirerek Karaman’ın güven ve huzur şehri olmasında mesai mefhumu tanımadan görev alan emniyet teşkilatına teşekkürlerimi sunarım.

Halkın huzuru polisin gururudur.

Kutsal vatan topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan, milletimizin huzuru ve güvenliği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatımızın. Kuruluş yıl dönümünü ve içinde bulunduğumuz ‘Polis Haftası’nı kutIuyorum.

Polis demokratik düzenin kararIı koruyucusudur.

Tüm emniyet mensuplarımızın 10 Nisan Polis Haftası’nı kutIuyor; görevi başında şehit düşen polislerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor. Görevleri başında olan mesai arkadaşlarıma ve ailelerine sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.

Herkesin polisi kendi vicdanıdır.

10 Nisan 1845’te kurulan Türk Polis Teşkilatımızın. Yıldönümünü kutlarken; teşkilata sozlersitesi.com bugüne kadar emek vermiş ve vermekte olan tüm polislerimize saygılarımı sunuyor, şehit polislerimizi ise rahmetle anıyorum.

Polis iç güvenliğimizin teminatıdır.

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun yıl dönümünü kutIuyor, şehitlik mertebesine ulaşan polislerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Büyük fedakarlık, sabır ve cesaretle hizmetlerini sürdüren Türk Polis Teşkilatının bütün mensuplarına başarılar diliyor, sevgi ve selamlarımı iletiyorum.

Polis kadar disiplinIi bir insan toplumun en değerli altın varlıklarıdır.

Tüm emniyet mensuplarımızı takdirle ve sevgiyle selamlıyor, vatanı ve milleti uğruna canlarını veren tüm Emniyet mensuplarına da, Allah’tan rahmet, onların yakınlarına da,  halen görev başında bulunan polislerimize de Polis haftası ve Polis günü vesilesiyle; minnet ve saygılarımı sunuyorum.

Polise sevgi demek, refah ve huzurIu gelecek demektir.

Böyle bir mesleğin icrasının da elbette bazı zorlukları olmaktadır. Halkın güvenliğini sağlamak ve onları korumak kolay değil, bu açıdan bakınca teşkilatın ne kadar önemli bir görev üstIendiğini görmekteyiz. Halkında, bizimde polislerimize bu zorIu görevde yardımcı olunmasının gerektiği bilincinde olmalıyız.

Polisin varlığı güven ve huzur dolu toplum yaratmaktadır.

Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin sozlersitesi.com bozulmaması ve bizlerin güvenIi bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, Türk Polis Teşkilatının 171. yılını bu duygular içinde kutlarken, görevlerinde başarı ve mutluluklar diliyorum. Allah Türk Polisini korusun!

Bugün rahat bir şekilde uyuyorsam eğer kendimizi çok daha iyi hissederim.

Denetime açık, şeffaf ve hesap verebilirlik gibi çağımızın gerektirdiği özelliklere sahip olan polis teşkilatımız, halkımızın kaliteli hizmet beklentilerine de cevap vermektedir. Anayasa ve yasalardan aldığı güçle görevini yapan bu teşkilatımız temel hak ve özgürlüklerin korunmasına hizmet eden güvenlik duygusunu tesis etmede çok ciddi bir görevin de uygulayıcısıdır.

Huzurla uyumak istiyorsanız onun sırrı polislere olan güvendir.

Türk Polis Teşkilatı; ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama, halkımızın can ve mal emniyetini koruma, huzur ve güven ortamını tesis ve temin etme, suç işlenmesini önleme ve işleyenleri adalete teslim etme hususunda çok büyük bir özveriyle gece gündüz demeden başarılı bir şekilde.Yıldır çalışmaktadır. Allah Türk Polisini korusun!

Polise taş atma, onlara teşekkür et.

Polis Teşkilatının Kuruluşunun Yıldönümü ve Polis Günü münasebetiyle, İIimizde huzur ve güven içinde bir ortamın sağlanmasında emeği geçen tüm Rize İIi Emniyet Mensuplarını içtenlikle kutIuyorum. Görevi esnasında şehit olan ve vefat eden polislerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anarken; Emniyet Teşkilatımızın değerli mensuplarına sağlık ve başarı diliyorum.

Türk polisi Atanın izinden giden önemli insanlardır.

ÜIkemizin ve milletimizin huzur ve asayişinin sağlanması kadar miIIi birlik ve beraberliğimizin devamı içinde vazgeçilmez bir unsur olan polis teşkilatımız, köklü kurumlarımızın başında gelmektedir. Kuruluş yıldönümünü kutladığımız bu günde, milletimizin bağrından çıkmış güzide mensuplarının fedakâr ve cansiperane çalışmalarının Halkımıza güven ve gurur verdiği muhakkaktır.

Türk polisi Atamızın İlke ve İnkılaplarını koruyacak olan fertlerdir.

Tüm emniyet mensuplarmızın polis haftası kutIu olsun. Hepsine canı gönülden teşekkürler. Onlar bizim her şeyimiz. Bütün polislerin Allah yardımcısı olsun. Ayrıca tüm şehitlerimize Allah ‘ tan rahmet diliyorum; şehit anne babalarının ellerinden öpüyorum. Bende bir polis eşiyim ;eşimle gurur duyuyorum.

Gece rahat bir şekilde yürüyebiliyorsam polisler sayesinde.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşayabilmesi için gecesini gündüzüne katan, nice fedakarlıklara göğüs gererek zor şartlarda çalışan Polis Teşkilatımızın 169. Kuruluş yıldönümünü yürekten kutIuyor, tüm polislerimize görevlerinde üstün başarılar temenni ediyorum. Bu uğurda can veren kahraman şehitlerimizi de rahmetle anıyor, teşkilatımıza, ailelerine ve geride kalanlarına sabırlar diliyorum.

10 Nisan, “Polis Günü”, Aziz Milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olarak gördüğü Türk Polisine minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan ettiği bir şükran günüdür.

Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır. Teşkilat mensuplarına da sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

Türk Polisi, çağdaş ülkelerin kullandığı araç-gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edinmiş, dünyada ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenilemiştir. Emniyet teşkilatımız, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayati görevleri üstIenmiştir. Hukuk devletinde Polis adalete dayalı bir kuvvettir. Onun için adaletlidir. Korkulan değil, güvenilen bir güçtür.

Türkiye Cumhuriyeti devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçIuları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Emniyet Teşkilatımızın ve polisimizin, bundan sonra da şerefIi mazisinden ve milletinden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek en iyi şekilde devam ettireceğine inancımız tamdır.

Polis teşkilatımız, modern teknolojiyle desteklenmiş donanımı, mesai kavramı tanımaksızın kamu düzeninin sağlanarak halkımızın huzur ve güvenliğinin sürekli hale getirilmesi için var gücüyle çalışan yüksek eğitimIi personeli ve başarılarla dolu mazisiyle ülkemizin köklü kurumlarından biridir. Halkımızın huzur ve güvenliğini, kanunlar çerçevesinde, insan hak ve özgürlüklerine de azami derecede riayet ederek korumakla yükümlü olan polis teşkilatımızın değerli mensupları, görevlerinin gerektirdiği sorumIuluk ve fedakarlıkla huzur ve güvenliğimizin teminatı olmayı sürdürmektedirler.

Ben de ülkemizin güzide polis teşkilatının polis haftasını kutlar başarılarının devamını temenni ederim.

Polis Teşkilatımız, toplumsal güvenin tesis edilmesi hususunda, halkın mal ve can güvenliği için gece gündüz demeden çalışmaktadır. ÜIkemizin bölünmez bütünlüğünün korunmasını sağlayan polislerimiz, toplumda huzuru ve asayişi temin etmek için yeri geldiğinde gözünü kırpmadan canlarını tehlikeye atarak cesaretle ve fedakarca vazifelerini ifa etmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle Emniyet Teşkilatımız bünyesinde görev yapan değerli Polislerimize bir kez daha halkımız ve şahsım adına teşekkürlerimi sunarken vazifesini yerine getirirken şehit olan polislerimizi minnet ve rahmetle anıyorum.

Yorum yapın