Prensip ile ilgili Sözler

Prensip ile ilgili Sözler sozlersitesi.com sayfamızda prensif ve ilke ile ilgili söylenmiş tüm sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Prensip ile ilgili Sözler

Bizi yok edecekler şunlardır: İlkesiz siyaset; vicdanı sollayan eğlence; çalışmadan zenginlik; bilgili ama karaktersiz insanlar; ahlâktan yoksun bir iş dünyası; insan sevgisini alt plana itmiş bilim; özveriden yoksun bir din anlayışı.

Gandhi

Prensipler söz konusu olduğunda, kaya gibi durun; zevkler söz konusu olduğunda, akıntıya kapılıp yüzün.

Thomas Jefferson

Nefes aldığım sürece ısrar edeceğim. Şimdi ben, başarıya ulaştıran en büyük prensiplerden birini biliyorum; yeterince ısrar edersem, kazanacağım.

Mandino

Benim iş hayatımdaki prensibim, merdivenleri atlayarak değil, teker teker çıkmaktır, önce bir işi yerine oturtmaya çalıştım, ancak onu bitirdikten sonra ötekilere geçtim.

Vehbi Koç

Prensiplerin bir kölesi sozlersitesi.com olarak ölmeyi isterim, insanların değil.

Emiliano Zapata

Bütün güzel ilkeler, yol gösteren deniz fenerlerine benzerler ve ancak limanın yolunu bilenlerin işlerine yararlar.

Henry Fayol

Bir amaç doğrultusunda yaşayıp belli prensipler çerçevesinde hareket ettiğimizde, -güçlü ama yumuşak- bir bambuya benzeriz; karşılaştığımız güçler karşısında eğilsek de, sonra yeniden eski halimize döneriz.

Dan Millman

İnsan doğasındaki en derin ilke, değerli bulunmaya duyulan şiddetli istektir.

Cormack

Eğitimin yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Hiçbir şey, onun ulaşamayacağı yerde değildir. Kötü ahlakı iyiye çevirir; kötü ilkeleri yok edip iyilerini yaratır; insanı melek düzeyine yükseltir.

Mark Twain

Kimsenin sizden beklemediği kadar, yüksek bir standarttan sorumlu olmayı seçin.

Henry Ward Beecher

Üç kurala uy: Kendine saygı duy, başkalarına saygı duy ve tüm eylemlerinin sorumluluğunu üstlen.

Dalai Lama

Değişmez kural, değişmez kuralın olmayacağıdır.

Bernard Shaw

Düzen, dakiklik ve hız, her gün biraz daha kazanmaya çalıştığım özelliklerdir.

Goethe

Bir kere sınırı aşan için, artık sınır yoktur.

Epiktetos

İlkelerle çalışmak, içgüdüyle sozlersitesi.com çalışmaktan çok farklıdır, gerekliliğine inandığımız bir sapma o zaman hata olmaz.

Goethe

Başkalarının kurallarına uymak, İnsanın kendini yönetmesinden çok, hem de çok daha kolaydır.

Friedrich Nietzsche

Eyleme dönüşmeyen ilke; yararlı, canlı ya da zorunlu değil demektir.

Manly Hall

Hayal, harika ve değerli bir şeydir ve sen de buna bolca sahipsin, pek çok kişiden daha çok. Ama sahip olduğunu bu yetiyi dikkatli kullanmalısın. Canın ne kadar isterse kafanda bir şeyler kur. Ama senden gerçek beklenirken yapma bunu. O zaman kafada kurmak, yalan söylemek anlamına gelir. Karşındakilerin gerçek üzerinde ne kadar hakları olduğunu bilmek kolay değildir. Bunu bana hayat öğretti. Bazı insanlar da yalan söylenmesini hak ederler. Ama bu bir kural değildir. Şunu da unutma: İnsanlar kandırılmaktan hoşlanmazlar. İntikamları acı olabilir.

Pascal Mercier

Yorum yapın