Rahibe Teresa Sözleri

Rahibe Teresa Sözleri sayfamızda Rahibe Teresanın söylemiş olduğu tüm sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Rahibe Teresa Sözleri

Bakın, ben asla dünyayı değiştirebileceğimi düşünmedim! Tanrı’nın sevgisini yansıtabilecek temiz bir su sozlersitesi.com damlası olmaya çalıştım sadece. Sizce bu az mı? Siz de temiz bir su damlası olmaya çalışın, böylelikle iki kişi oluruz. Eğer evliyseniz eşinize de söyleyin, böylece üç kişi oluruz. Çocuklarınız varsa, onlara da söyleyin böylelikle çoğalırız.

Paradoksu çözdüm; eğer acıyana kadar severseniz, artık acı duymaz olursunuz ve geriye sadece sevgi kalır.

Sana gelen hiç kimse; yanından, eskisinden daha kötü ve daha mutsuz ayrılmasın!

Huzurumuz kalmadıysa, birbirimize ait olduğumuzu unuttuğumuzdandır.

Yalnız kalmak ve sevilmediğini bilmek, bir insanın yaşabileceği en büyük yoksulluktur.

Eğer insanları yargılarsan, onları sevecek vaktin kalmaz.

Eğer onlar açsa onlara yiyecek veririz, eğer onlar çıplaksa onları giydiririz, eğer onlar hasta ise onları hergün ziyaret ederiz, eğer onlar evsizse onlara bir ev veririz.

Uzun süredir hayvan gibi sozlersitesi.com yaşıyoruz ama bir melek gibi öleceğim; tanrı ile yüzyüze geldiğimizde ne denli sevdiğimiz ölçüsüyle yargılanacağız, sevgi kendini kurban edebilmektir.

Sınırsız sevgiyle yapılan küçük şeyler değerlidir. Ne yaptığımız değil, yaparken ne kadar sevgiyle yaptığımız önemlidir. Ne verdiğimiz değil, verirken ne kadar sevgiyle verdiğimiz önemlidir ve Tanrı için hiçbir şey küçük değildir.

İlahi bir desteğe güveniyorum; ihtiyacımız olan her şeyi doğru zamanda hiç güçlük çekmeden daima aldık. Ben çalışmalarımızın tanrı’nın koruyuculuğunun bir parçası olduğuna inanıyorum.

Gözlerim mutlu çünkü ellerim birçok gözyaşını kuruluyor.

Sadece daha iyi bir yaşam yaşamak için bir çocuğu öldürüyorlar.(kürtaj için ettiği söz)

Her insan; Hindu, Musevi, Müslüman, Hıristiyan… Herkes sevmek ve sevilmek için yaratılmıştır. Hangi ırktan, ya da hangi dinden olduğu önemli değildir. Her adam, her kadın, her çocuk Tanrı evladıdır ve O’nun imgesinde, benzerliğinde yaratılmıştır. İnsan kardeşimizde gördüğümüz Tanrı’dır. Tanrı’nın sevgisi sonsuzdur, şefkat ve sozlersitesi.com anlayış doludur. Tanrı, dünyayı sizin ve benim aracılığımla; insanlara dokunuş biçimimiz, başkalarına bir şeyleri sunuş şeklimiz, birbirimizi sevme biçimimizle seviyor. Sevgiyi bizim aracılığımızla hayata geçirmek, O’nun üslubudur. Sevgi eyleme geçmelidir.

Tanrının bana taşıyamayacağım bir yükü yollamayacağını biliyorum.Sadece bana bu kadar güvenmeseydi diyorum.

Beklentisiz sevmek gerek. Sevginin kendisi için bir şeyler yapmak gerek, karşılığında alabileceklerin için değilEğer herhangi bir karşılık bekleyecek olursan, bu sevgi değildir. Gerçek sevgi, kayıtsız şartsız ve beklentisizdir. Bedeli ne olursa olsun, vermelisin. Sevmek; kendini ölçüsüz, şartsız ve pişmanlık duymaksızın vermektir.

Mucize, bizim bunu yapmamızda değil, yaptığımız için mutlu olmamızdadır.

Gittiğiniz yere Sevgi Götürün Gittiğiniz her yere sevgi götürün. İlk önce kendi yuvanıza. Çocuklarınıza, karınıza, yan komşunuza sevgi verin… Hiç kimsenin yanınızdan mutsuz sozlersitesi.com ve kötü ayrılmasına izin vermeyin. Allah’ın zarafetinin yaşayan bir örneği olun; yüzünüzden, gözlerinizden, gülüşünüzden ve selamınızdan zarafet eksik olmasın.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir