Sevap İle İlgili Sözler

Sevap İle İlgili Sözler Bu güzel sayfamızda sizler için sevap ile ilgili söylenmiş en güzel sözleri ve sevapla ilgili hadisleri ve ayetleri bulabilirsiniz. Sayfamızdaki sevap ile ilgili güzel sözleri facebook, twitter ve whatsapp ile paylaşabilirsiniz.

Sevap İle İlgili Sözler

Ahretin sevabı, dünya nimetlerinden daha iyidir. Hz.Ali

Kim bir hayra kılavuz olursa; o hayrı işleyenin sevabı kadar, sevaba nail olur. Hz.Muhammed

Dünyada asıl marifet, çok para kazanmak değil, çok sevap kazanmaktır.

Kim oruç tutar, namaz kılar, hacca gider, umre yaparda kıyamet günü olunca, ona ancak aklı ve güzel

Sevaplar servet gibi, iman keyfiyet ise makam gibidir. Mehmet Kırkıncı

Kalp dünya arzularından birine bağlı kaldığı ve geçici lezzetlerden birinin peşine takılıp gittiği müddetçe, ahireti nasıl sevebilir?

Allah da onlara hem dünya nimetini, hem de ahiret sevabının güzelliğini verdi. Allah güzel davrananları sever.

İnsanın ilmi arttıkça, Allah’a sevgisi arttıkça, nefsinden soğumaya, nefret etmeye başlar. Bu hâIe kavuşmak, Allahü teâIânın lütuf ve ihsanıdır. O kulunu sevdiğinin alametidir.

Kim ilim meselelerinden bir mesele öğrenirse, öğrendiği ilmi başkalarına öğretirse, o kimseye yetmiş sıddık sevabı verilir.  Zübeyir Gündüzalp

Kim bir oruçIuya iftar ettirirse, kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır. Üstelik bu sebepIe oruçIunun sevabından hiçbir eksilme olmaz. Hz. Muhammed

Her gün Kuran’dan oku. Sevabını Peygamber’e, anana, babana, üstadına ve diğer mü’minlere bağışla. Buna özen göster ve ihmal etme. Ebu hanife

Halis itikad ve niyetten başka, kalbinden her şeyi çıkar. Bozuk niyetleri terk et. Zira, bütün kötülükler bozuk niyetlerdendir. Allah TeâIâ kişinin doğru niyetine bile sevap verir. Ebu Hanife

Eğer gerçekten iman edip sakınsalardı, Allah katındaki sevab(ları) gerçekten daha hayırlı olurdu; bir bilselerdi (2/103)

Her amel niyetlerle beraberdir. Yani, amel neyse, niyet de odur. Amelin sevabı, niyete göre verilir. Niyet ne kadar ihlasIı ise, amel de o kadar doğru olur. Ebu Hanife

Böylece Allah, dünya ve ahiret sevabının güzelliğini onlara verdi Allah iyilikte bulunanları sever (3/148)

Allah, hidayeti kabul edenlere, daha çok hidayet verir. Baki kalacak olan salih ameller, Rabbinin katında sevap bakımından da daha hayırlıdır, sonuç bakımından da daha hayırlıdır.

Kim dünya sevab (yarar)ını isterse, dünyanın da, ahiretin de sevabı Allah katındadır Allah işitendir, görendir (4/134)

Kendilerine ilim verilenler ise: “Yazıklar olsun size, sozlersitesi.com Allah’ın sevabı, iman eden ve salih amellerde bulunan kimse için daha hayırlıdır; buna da sabredenlerden başkası kavuşturulmaz” dediler (28/80)

İşte burada yardım, yalnız hak olan Allah’a aittir. O’nun verdiği mükâfat da daha hayırlıdır, netice de daha hayırlıdır.

Mal ve çocuklar, dünya hayatının çekici-süsüdür; sürekli olan ’salih davranışlar’ ise, Rabbinin katında sevap bakımından daha hayırlıdır, umut etmek bakımından da daha hayırlıdır (18/46)

Kim dünya nimetini isterse, bilsin ki dünya ve ahiret nimeti Allah katındadır. Allah her şeyi çok iyi işiten ve çok iyi görendir.

Bugün biz onların ağızlarını mühürleriz; (günahtan ve sevaptan yana) kazandıklarını, elleri bize söylemekte, ayakları (aleyhlerinde) şahitlik etmektedir (36/65)

Bugün biz onların ağızlarını mühürleriz de neler kazandıklarını bize elleri söyler, ayakları da şahitlik eder.

Ey Vabisa! Kalbine sor, kendine sor. Sevap; kalbin kendisine mutmain olduğu, ruhun yatıştığı şeydir. Günah da; herkes sana fetva verse bile, ruhunu kazıyan ve gönlünde tereddüde sebep olan şeydir. Hz.Muhammed

İşte burada (bu durumda) velayet (yardımcılık, dostluk) hak olan Allah’a aittir O, sevap bakımından hayırlı, sonuç bakımından hayırlıdır (18/44)

İbadet etmekten amaç; ezeli ve büyük varlığa gönüllerin yönelmesi ve kapılmasıdır. Yoksa dünya umuruna dalmış bir kalp ile bin sene namaz kılmış, oruç tutmuş olsan, bundan dolayı hiç bir sevap ve mükâfat kazanamazsın. Şeyh Bedreddin

Yorum yapın