Sınav ile İlgili Sözler

Sınav ile İlgili Sözler Güzel sözler sitemizde bu sayfayı sınav ile ilgili sözlere ayırdık. Hayat bir sınav ve bu sınavdan alnınızın akıyla çıkmanızı temenni ederek sizleri sayfamızla baş başa bırakıyoruz. Sayfamızda yer alan sözleri sosyal medya sozlersitesi.com hesaplarınızda yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz. Sayfamızda yayımlanmasını istediğiniz sözleri yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Sınav ile İlgili Sözler

”Araştırma açık bir sınavdır.” (Hacı Bektaşi Veli)

Zor diyorsun. Zor olacak ki imtihan olsun.” (Mevlana)

”Hayat doğru cevapları olmayan bir sınavdır.” (Irvin D. Yalom)

İmtihandan geçmeyen sevgi, saman alevidir.” (Cemil Meriç)

”Bir insanı sınava tabi tutmadan ona güvenmek acizliktir.” (Hz. Ali)

Sınavlarda akıllıların cevaplayamayacağı soruları aptallar sorar.” (Oscar Wilde)

”Yaşamak her gün girilen bir imtihan olursa buna kimse dayanamaz.” (Oğuz Atay)

Yaşam, çok zalim bir öğretmendir. Önce sınav yapar, sonra dersi verir.” (André Gide)

Bir sınavın üstesinden gelmenin ön şartı, onunla yüzleşebilmektir.” (Nasuh Mahruki)

Zenginliğin sırrı, fakirlik sınavındaki sabırda ve şükürde gizlidir.” (Muhammed Bozdağ)

”En kötü öğretmen deneyimdir. Hep önce sınav yapar, sonra öğretir.” (Benjamin Franklin)

”Tecrübe çok acımasız bir öğretmen; önce sınavı yapıyor, dersi sonra öğretiyor.” (Vernon Law)

”Çıkma aşk yolundan, etme kendini heder. Bil ki! Mevlâm, seni senle imtihan eder.” (Mevlana)

”Bir yargıç, kendi sınav kâğıtlarına puan veren bir hukuk öğrencisidir.” (Henry Louis Mencken)

”Hayat, var olan sınavların en kolayıdır; çünkü kopya çekmeye izin verilmiştir.” (P. Oppenheim)

”Okulun en zor sınavında sınıfın en güzeli çekiciliğiyle sizin dikkatinizi dağıtır.(Murphy Kanunları)

Beni seninle sınayan Rabbime şükürler olsun. Böyle güzel imtihan görmedim ben.” (Edip Cansever)

Karakter, sınavlar aracılığıyla hem gelişir hem de ortaya çıkar, yaşamın tümü bir sınavdır.” (Rick Warren)

Bir sınavın üstesinden gelmenin tek yolu, onunla yüzyüze gelebilmektir. Bu kaçınılmazdır.” (Marlo Morgan)

”Karşına utanacağın veya onur duyacağın bir olay gelirse onun seni imtihana geldiğini anla, uyuma!” (Epiktetos)

”Sınavlara çalışmaya daima geç başlayın; bu size zaman yönetimini ve acil durumlarla başa çıkmayı öğretir.” (Bill Gates)

”Bazen kader, hayatımızdaki kişilerle sınar bizi. Ki hayeller bu sınavı geçmek için yeterli değildir.” (Kimberley Freeman)

”Sınav, öğrenmenin düşmanıdır. Korkmadan, tembel suçlamasına aldırmadan, sınavsız eğitim istenmelidir.” (Yalçın Küçük)

”Hiçbir insan öylesine girmiyor hayatımıza… Kimileri ceza, kimileri bela, kimileri imtihan, kimileri ise armağan.” (Can Yücel)

Yüksek hedefleri öneriyorum. Sınavsız eğitim, sınavsız bir üniversite, sınavsız bir toplum için sozlersitesi.com mücadele öneriyorum.” (Yalçın Küçük)

Geçmişini sadece özlemek istemiyorsan ayak izlerini kaybetmemelisin. Gelecek senin notlarındır, geçmişse sınavın.” (Abraham Lincoln)

”Hayat bir sınavsa eğer hiç uğraşma, adını yaz ve çık. Belki sınıfta kalırsın; ama adının altında bembeyaz bir sayfa bırakırsın.” (Aziz Nesin)

Hayat bir sınavdır; ama diğer sınavlara pek de benzemez. Çünkü bazen yaptığın bir yanlış, tüm doğrularını götürebilir.(Dostoyevski)

Ben bazı derslerin sınavlarını geçemedim; ama arkadaşım hepsini geçti. O şimdi Microsoft’ta başarılı bir mühendis, ben Microsoft’un sahibiyim.” (Bill Gates)

Bazen hayatta zor zamanlar geçirmemiz gerekir.Ama bunlar bir sınavdan ibarettir;güçlü kalmayı başarırsak,en sonunda ödüllendiriliriz.” (Chevy Stevens)

”‎İyi bir mühendis olmak istiyorsanız, sınavlara çalışmaya daima geç başlayın; bu size zaman yönetimini ve acil durumlarla başa çıkmayı öğretir.” (Bill Gates)

Olana bir kez, olmayana iki kez sevinmek gerekir. Çünkü bugünkü ”şer”deki hayır yarında, bugünkü ”hayır”da yaşayacağın, ”şer” sınavında gizlidir.” (Müge Çevik)

”Üniversitelerde, okullarda önce dersleri alırsınız, sonra sınav olursunuz. Gerçek hayatta tam tersidir; önce sınav olursunuz sonra ders alırsınız.” (Ahmet Şerif İzgören)

İnsan başkalarının ölümünü ne kadar çok görürse, kendisinin ölümünü kabullenişi o kadar kolaylaşıyor. Bana kalırsa ölüm ilahi bir imtihandır, ödenmesi gereken bir borç değil.” (Alexandre Dumas)

”Şimdi seni hayatının en büyük sınavı bekliyor.Çünkü affetmekten daha zor olan, hatasını gördüğümüz bir sevgiliyi bundan böyle bu haliyle sevmeyi kabul edip edemeyeceğimize karar vermektir.” (Buket Uzuner)

”Hepimiz zorluklara ve sınavlarla karşı karşıya kalıyoruz. Bunlar bizi güçlendirmek ve bizi geleceğe hazırlamak için var. Sadece keyfimiz için değil, bu yolda karşı karşıya geldiğimiz bütün zorluklar için.” (Glenn Beck)

İnsanlığın daha yüksek aşamalara gelebilmesi için büyük sınavlarla karşılaşması gerekir. sozlersitesi.com Tehlike ve tedirgin güvensizlikten insanlığı daha yeni, daha yüksek zaferler kazanmaya iten bir güç doğar.” (Isaac Asimov)

İnsanlığın gerçek ahlâki sınavı, en temel sınavı; merhametine muhtaç olanlara yönelik davranışlarda belli ediyor kendini: hayvanlara. Ve bu açıdan insanlık büyük bir felaketin https://sozlersitesi.com/sinav-ile-ilgili-sozler/ ızdırabını yaşıyor, öylesine derin bir felaket ki diğer bütün yıkımlarının kaynağı bu.(Milan Kundera)

Ben çocukken annem bana hep hayatın anahtarının mutluluk olduğunu anlatırdı. Okula gitmeye başladığım zaman, sınavda bana ‘Büyüyünce ne olmak istiyorsun?diye sordular. Ben de onlara ‘Mutlu olmak istiyorum’ diye cevap verdim. Onlar bana, soruyu anlamadığımı söylediler. Ben de onlara, hayatı anlamadıklarını söyledim.(John Lennon)


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir