Sir Arthur Conan Doyle Sözleri

Sir Arthur Conan Doyle Sözleri sayfamızda Sir Arthur Conan Doyleye ait sözleri ve özdeyişleri bulabilir, facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz..

Sir Arthur Conan Doyle Sözleri

İnsan, tehlike karşısında heyecanlanır doğal olarak; bunun aksini düşünmek cesaretten çok aptallıktır, bilirsin. (Son Olay)

Çok esrarengiz” dedim. “Sence ne anlama geliyor?”
“Henüz elimde bir bilgi yok. Elinde bilgi olmadan bir teori üretmek büyük bir hata olur. İnsan teorileri gerçeklere uyduracağına, farkında olmadan gerçekleri teorilere uydurmaya çalışır.“(Bohemya’da Skandal)

Gülümseyen güzel bahçeler, Londra’nın en pislik sokaklarından daha günahkardır. Sherlock Homes

Dedektifin sanatını yeni kanıtlar toplamakta değil, bilinen detayları ayıklamakta göstereceği türden bir vaka (s.10)

Zor olan da; gazetecilerin, teorisyenlerin abartarak süsledikleri şeyler arasından gerçeği; mutlak ve inkar edilemez gerçeği ortaya çıkarmak (s.11)

Bir vakayı başkasına anlatmak , vakayı aydınlığa kavuşturmak için en iyi yoldur. (s.11)

Altı at, birbirine o kadar yakın koşuyordu ki, üstlerine bir halı serseniz hepsini kapatacaktı. (s.37)

Doğru bir çıkarım her zaman diğerini tetikler. (s.40)

Başkalarından daha çok aptal olduğumu sanmıyorum aslında, ama ne zaman Sherlock Holmes’la birlikte bir işe kalkışsam kendimi yeteneksiz hissetmişimdir. Bu davada da aynısı oldu; onun duyduklarını ben de duymuştum, gördüklerini ben de görmüştüm, amahttps://sozlersitesi.com/sir-arthur-conan-doyle-sozleri/  sözlerinden anladığım kadarıyla, o sadece olanları değil, olacakları da görmüştü. Oysa benim gözümde bütün mesele karmaşıklığını ve garipliğini hâlâ koruyordu. (Kızıl Saçlılar Kulübü)


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir