Sistem ile ilgili Sözler

Sistem ile ilgili Sözler sayfamızda sistem ile ilgili söylenmiş sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Sistem ile ilgili Sözler

Her sistem , onu meydana sozlersitesi.com getiren gerçek gücün kendisini değersiz , önemsiz , kendine bağımlı görmesini ister ve koşulları yaratır. Bunu eğitim sisteminden başlayarak yapar.

Aret Vartanyan

Küçük üretim atölyesindeki çalışma sistemi canlıdır. İşçiler bu sistemin birer parçalarıdır. Fabrikada ise sozlersitesi.com cansız bir sistem vardır ve bu sistem işçiden bağımsız işler. Öyle ki, işçi sadece canlı bir uzantı konumundadır.

Erich Fromm

Sistem, zaten fazlasıyla kar etmekte olan bir avuç insanın azami kar elde edebilmesi için, hayatımızı oluşturan her şeyi yok edecek bir gücü onlara veriyor.

Bertell Ollman

Sıcak para hareketlerine bağımlı kılınan bir sistem,daima krizi tetikleyecek bir vesile bulur.

Korkut Boratav

Milliyetçi olduğumuz ve büyük Türk birliğine inandığımız için de, tarihimize vereceğimiz sistem, dileklerimize uygun olmalı ve bu sistem, bize yalnız geçmişimizi en parlak şekilde göstermekle kalmamalı, aynı zamanda ilerisi için de yol çizmelidir.

Hüseyin Nihal Atsız

Kuantum fiziği, doğanın yasalarla yönetildiği düşüncesini yıkmaya çalışıyor gibi görünebilir, ama durum bu değildir. Tersine yeni sozlersitesi.com bir determinizm anlayışını kabul etmemiz için bize yol gösterir: Doğanın yasaları belirli bir sistem için kesin bir geçmiş ve gelecek saptamak yerine, farklı geçmiş ve gelecek olasılıkları saptar.

Stephen W. Hawking

Bir etik sistem aynı anda hem iktidara talip olup, hem de etik ” kalamaz.

Hüsamettin Arslan

Etrafınızda her şeyi para ve başarıya bağlayan bir sistem var.Oysa değerli olan, doğru bir amaç uğruna harcanan çabadır.

Ahmet Şerif İzgören

Demokrasi çok partili sistem ve serbest seçimlerden önce tam bağımsızlıktır.Demokrasi birey olmaktır. sozlersitesi.com Demokrasi özgürlüktür, eşitliktir, barıştır, kardeşliktir. Demokrasi halkçılıktır, laikliktir. Demokrasi kadın haklarıdır. Demokrasi çağdaş ve bilimsel eğimdir. Demokrasi ağalık düzeninin yıkılmasıdır.

Sinan Meydan

Her sistem gelirken kendi gazetecisini, kendi sanatçısını, kendi yalakasını beraberinde getirir.

Müjdat Gezen

İnsanlığı korkutarak kontrol eden, korkuyla beslenen bu sistem başı sıkıştığı her an, korku salan bir düşman yaratıyordu.

Azra Kohen

Ağaç meyvelerinden, sistem sonuçlarından belli olur.

H.P.Blavatsky

Bazı uluslar kifayetsiz liderlerce yönetildikleri ve kültürel ve etnik olarak parçalanmış durumda oldukları için işlemez haldeler. Eğitime yatırım yapmak yerine orduya, silahlara sozlersitesi.com yatırım yaparak halklarını korkutuyorlar. Sanayileşmeyi hızlandıracak altyapıyla uğraşmak yerine yolsuzluklarla uğraşıyorlar. Böylece liyakata değil hırsızlığa dayalı bir sistem oluşturarak iktidarda kalıyorlar.

Michio Kaku

Sistem bireyin hayatını pek çok yönden kolaylaştırır ama bununla birlikte onu kendi kaderini kontrol etmekten yoksun bırakır.

Theodore John Kaczynski

İçinde insan faktörü olan her sistem hataya açıktır. Neden mahkemeler farklı olsun ki? Değiller. Bizim sisteme gözü kapalı güvenimiz, cehaletin ve büyülü düşüncelerin bir sonucudur.

William Landay

Ayrılıktan beslenen her sistem eninde sonunda tahakküme kayar. İnsanoğlu insan olabilmek için, yani olgunlaşabilmek için, kendine benzemeyene muhtaçtır. Demokrasi, demokrasi olabilmek için çok sesliliğe muhtaçtır.

Elif Şafak

Yetişkinlerin sistem tarafından sozlersitesi.com nasıl kontrol edildiğini anladıktan sonra, onları parmağının ucunda oynatmak iş bile değil.

Matthew Quick

Sistem ve kurumların öncelikli fonksiyonu kendini korumaktır, insanı değil. Aksi takdirde yozlaşamazlar.

Murat Menteş

Organizasyon sisteminde başarı için sistem büyük önem taşır. Sistemin oluşturulması ve işler hale getirilmesi başarı için temel yoldur.

Peter M. Senge

Bir sistem yaratmalıyım, yoksa başka bir insanınkine köle olurum.

William Blake

Bir ekonomik sistem zenginlik üretmek için vardır ve bunu mümkünse en az toplumsal, politik ve ekolojik zararla yapmaya çalışır.

Andre Comte-Sponville

Eğer moleküler anlamda bir vida veya cıvata kayıpsa, o zaman bütün sistem çöker.

Michael J. Behe

Sistem sizin yeteneklerinizi ve farklılıklarınızı keşfetmek için çaba göstermiyor olabilir, peki siz kendiniz için bu çabayı gösterdiniz mi?

Ahmet Şerif İzgören

Sanayi Çağının simgesi “makineleşmeydi. Yaklaşan yeni dönemin simgesi ise “gezegen” olacak. Yani yaşayan, kendi kendini yaratan ve yenileyen bir sistem. Yöneticilik anlayışı da bu doğrultuda değişecek.

Peter M. Senge

Yüksek kalite ve düşük maliyet ancak sistem sayesinde başarılabilir.

Peter M. Senge

Eğer bir avuç orman meyvesiyle yerle bir oluyorsa, sistem çok kırılgan demektir.

Suzanne Collins

Evliliğin kadınların en zalim şekilde acı sozlersitesi.com çekmesine dayalı bir sistem olduğunu anlamıştım.

Neval es-Saadavi

Yorum yapın