Sonsuzluk ile İlgili Sözler

Sonsuzluk ile İlgili Sözler Sayfamızda sonsuzluk ile ilgili söylenmiş sözleri bir araya toplamaya çalıştık. Sayfamızda yer alan sonsuzluk sözlerini sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, mesaj yoluyla sozlersitesi.com sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz. Sayfamıza katkıda bulunmak, sitemiz aracılığıyla adınızı duyurmak için yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Sonsuzluk ile İlgili Sözler

”Anne, hayatın sonsuzluğudur” (Emile Zola)

”Sonsuz da olsa O’nsuz hayat bir hiçtir.”

Aşk, büyüktür ama sonsuz değildir.”

Uyan! Uyumak için önümüzde sonsuzluk var.” (Ömer Hayyam)

Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar.” (Wendell Phillips)

Zamanın sonsuzluğu, onsuzluğu unutturur mu zamanla?”

”Burası ve şimdiki an sonsuzluktur.” (Erich Fromm)

”Ölümden ne korkarsın, korkma ebedi varsın…” (Yunus Emre)

Felsefe, mekanı boşluk, hedefi sonsuzluk olan, bir bilgi serüvenidir.” (Yalçın Küçük)

”Gönlünü dikenden temizlersen sonsuz gül bahçelerine ulaşırsın.” (Mevlana)

Geçmiş ya da gelecek yoktur. Sonsuz bir şimdi” vardır.” (Cowley)

Aşk, öyle engin bir denizdir ki, ne başlangıcı ne de sonu vardır.” (Mevlana)

Bütün toplamların toplamı, sonsuzluğa eşittir.” (Lucretius)

”Bir sevinç var ki kalbte arşı doldurur sesi; / O ne sonsuz sevinçtir, ebediyet neş’esi.(Necip Fazıl Kısakürek)

Aynı kağıdın arka ve ön yüzleri gibiyiz. Sonsuza dek beraber; ama hiçbir zaman birbirlerini görmeyen.” (Aziz Nesin)

”İnsan, beklentisi kadar mutludur. Formül: sıfır beklenti, sonsuz mutluluk.”  (Robin Sharma)

”S’onsuzluk istemiştim ben aslında; ama S’yi biraz sessiz söylemişim galiba.” (Cemal Süreya)

Dünya, sonsuzluğun içinde küçük bir parantezdir.” (Sir Thomas Browne)

İlk aşk ve son aşk arasındaki fark; insanın, ilk aşkını sonuncusu zannetmesi ve sonuncu aşkını ilk gözüyle görmesidir.”

Ölüm yaşarken bir şey yapmamış olanlar için bir sondur, ama şehit içinse sonsuzluğa giden yolda atılan ilk adımdır.” (Osman Pamukoğlu)

Gerçekten seviyorsan hiçbir şeyi mazeret etmeyeceksin. Gerçekten seviyorsan eğer sonuna kadar değil, sonsuza kadar seveceksin.” (Can Yücel)

Sadece iki şey sonsuzdur, sozlersitesi.com evren ve insan ahmaklığı, ilkinden o kadar da emin değilim.”  (Albert Einstein)

Sevgili dediğin koluna değil, yüreğine yakışmalı. Ve öyle gelip geçici bir heves değil, sonsuza dek nefesin olmalı.(Can Yücel)

Dostluk gözyaşı değil ki akıp gitsin. Mevsim değil ki zamanla bitsin. Heves değil ki gelip geçsin. Dostluk sonsuzluktur!”

Bir hayatımız var, yakında geçmişte kalacak; yalnızca tanrı için yaptıklarımız sonsuza dek kalacak.” (Muhammed Ali)

Gerçekten evrenin sırrını arıyorsanız, benim yaptığım gibi sayılara gelin. Sonsuzluk her şeyin cevabıdır. Sayı sonsuzdur.” (Cahit Arf)

Aşkta yanlış olsa da, yanlış aşk yoktur; ayrılıkla yaşam belki artık sonsuzdur, ama bütün aşklar sonsuzdur.

Şarkı üç dakika yirmi saniye ama tekrar tekrar çalınırsa sonsuza kadar sürebilir.” (Elif Şafak)

En uzun ömür ile en kısa ömür arasında pek bir fark olmadığını sizi çevreleyen sonsuzluğu düşündüğünüzde anlayacaksınız.” (Halil Cibran)

İnsan aklı sonsuza yatkındır.İnsan yürüyüşü sonsuza yöneliktir.Sonsuza bakmayan her yürüyüş tökezlemeye ve düşmeye mahkumdur.” (Yalçın Küçük)

Sonsuzluk yolunda nasıl böylesine kolayca ilerlediğine hayret eden birisi vardı; gerçekte hızla bayır aşağı yuvarlanıyordu.” (Franz Kafka)

”İnsanın kendi sevgisi üzerine aldatmacalar yapması yapabileceği en korkunç hiledir. Bu hile o anda ya da sonsuza değin onarılmayacak sürekli kayıplara neden olur.” (Kierkegaard)

Gerçek aşk, sonsuzdur, sınırsızdır ve daima kendi kendini büyütür. Acıdan uzak, saf ve katıksızdır. Ona beyaz saçlar sozlersitesi.com eşlik etse de, o kalpte daima gençtir.” (Honore de Balzac)

Nasıl da unuttuk, kimsesiz odalarda, işte vaktidir kendimizden kopmanın, dediğimiz o sonsuzluk anlarının bizi herkesten ayırdığını…” (Cezmi Ersöz)

Zaman, bekleyenler için çok yavaştır, korkanlar için çok hızlı, yas tutanlar için çok uzun, neşelenenler için çok kısa, ancak sozlersitesi.com sevenler için zaman; sonsuzluktur.” (Henry Van Dyke)

Züleyha kadar sevdiysen Yusuf duyacaktır sendeki feryadı. Yusuf kadar sürgün, zindan, sabır varsa yürekte korkma Mısır’a sultan olamazsın belki ama seni Allah için seven Züleyha gibi bir yürekte sonsuz aşka mazhar olursun.

Sonsuzluktan bize ulaşan ruhani ışının ”aşk” olduğunu fark eden, dinin, kendisine doğaüstü gerçekler hakkında sozlersitesi.com eksiksiz bilgiler sunmasını istemekten vazgeçecektir.” (Albert Schweitzer)

Bana bir günün yirmi dört saat, bir saatin atmış dakika ve bir dakikanın atmış saniye olduğu öğretildi ama sensiz geçen bir saniyenin sonsuzluk kadar uzun olduğu öğretilmedi. Yaşamımızın her anında birlikte olmamız dileğiyle sevgilim.” (Atilla İlhan)

Yorum yapın