Steven Spielberg Sözleri

Steven Spielberg Sözleri Sayfamızda ABD’li senarist, yönetmen, yazar ve yapımcı olan Steven Spielberg’ e yer verdik. Sayfamızda en güzel Steven Spielberg sözlerini bulabilirsiniz.  Sayfamızda sozlersitesi.com yer alan sözleri sosyal medya hesabınızdan yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize gönderebilirsiniz. Sizlerde beğendiğiniz sözleri yorum bölümünden bize ulaştırarak yayımlanmasını sağlayabilirsiniz.

Steven Spielberg Sözleri

”Yaşam için hayal ediyorum.

”Karanlıktaysan gölgen bile seni yalnız bırakır.”

”Yapmaktan çok yönetmeliydim. Her gün. Pazarları iki kez.”

”Yaşlandıkça filmleri daha çok devinen birer mucize olarak görüyorum.”

”İngiltere film endüstrisinin tekrar ayakları üstüne çıkmasını istiyorum.”

”Her zaman seyirciyi düşünmeyi severim yönetirken. Çünkü ben seyirciyim.

”Kitap ayracına bir dolar vermek niye, doları kitap ayracı yerine kullanmak varken.

”En pahalı  alışkanlık selüloit (sinema film şeridi), her 5 yılda bir iğne yemem gerekiyor.”

”Ayda bir gün gök kafama yıkılır, geldiğimde, başka bir film görürüm yapmak istediğim.

”İngiltere’de en az Amerika’daki kadar film çektim, İngiltere’ye tekrar tekrar geleceğim.”

”Her defasında sinemaya gittiğimde, orası büyülü, film ne hakkında olduğu önemli değil.

”Godzilla en başarılı dinozor filmlerinden biriydi çünkü sizi o gerçekten oluyormuş gibi inandırabiliyordu.”

”Her birimiz, her sene, farklı insanlar oluyoruz.Tüm hayatımız boyunca aynı kişiler olduğumuzu düşünmüyorum.”

”Bir filmi çekmeden önce oturup 4 film seyrederim. Bunlar; Yedi Samuray, Arabistanlı Lawrence, Şahane Hayat, ve Çöl Aslanı.”

”Yaptığım pek çok film bundan 50 sene öncede aynı şekilde başarılı olabilirdi, ve bunun nedeni sırf benim bir sürü modası geçmiş değerlere sahip olmamdır.

”Ben kahve içmem. Hayatım boyunca bir fincan kahve içmedim, bu büyük olasılıkla benim hakkımda bilmediğiniz bir şey. Küçüklükten beri tadından nefret ederim.”

Steven Spielberg Hayatı (18.12.1946)

Amerikalı yönetmen Spielberg, 70’li yılların ortasından beri ustalık açısından mükemmel filmleriyle uluslararası sinema olayına hakim olmuş durumdadır.

Cincinnati/Ohio’da dünyaya gelen Spielberg Phoenix/Arizona’da büyüdü. Allak bullak olmuş aile hayatından filmlerin hayal dünyasına kaçıyordu. 16 yaşındayken 8 mm’lik kamerasıyla ilk uzun metrajlı filmi olan Firelight adlı bilimkurguyu çevirdi.

1969: Hollywood’la İmzaladığı İlk Kontrat 20 dakikalık ki6a filmi Amb-lin (1969) Spielberg’e Hollywood’un kapılarını açtı. Universal Pictures adlı film şirketi 21 yaşındaki gencin yapıtından, kendisiyle yedi yıllık bir anlaşma yapacak kadar, etkilendi. Spielberg önceleri “Columbo” gibi televizyon dizileri için epizodlar çevirdi. Ancak 1971’de gerçekleştirilen sozlersitesi.com Duel (Bela) adlı televizyon çalışması başarıyla Avrupa sinemalarında gösterilince, ABD’deki yapımcılar Spielberg’e ilk uzun metrajlı filmini çekmesi için bir fırsat tanıdılar. Spielberg Duel’de bile mükemmel biçimde kurgulanmış gerilim filmleri çekmekteki yeteneğini kanıtladı. Bu filmde arabasıyla yolda giden bir adam, birden bire bir kamyon tarafından izlenir ve ölesiye bir ikili mücadelenin içine çekilir.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir