Takım ile ilgili Sözler

Takım ile ilgili Sözler sayfamızda takım çalışması ile ilgili sözleri sizler için derledik, dilediğniiz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Takım ile ilgili Sözler

Takım ruhu, parayla satın alınamaz. Para, insanların işlerini yapabilmeleri ve hayatlarını sürdürmeleri için bir araçtır sozlersitesi.com ama onları bir takım yapmaya yetmez. İş dünyasında olsun, sporda olsun bir amaç birliğine varıp fark yaratan takımların dünyanın her yerinde takdir görmesi, parayla satın alınamayan bir başarıyı ortaya koydukları içindir.

Temel Aksoy

Hepimiz gerçekliği sembol isimlere indirgemeye bayılırız ama Süpermen’in modası geçeli çok oldu. Dikkate değer bir başarı elde etmek ancak ekip işidir.

Steve Jobs

Tek başımayken gücüm ancak öldürmeye yeter ama birlik olursak, hakimiyeti ele geçirebiliriz.

Daniel Palmer

Başarılı birinin arkasında, daima başarılı başka insanlar vardır.

Çin Atasözü

Birlik her zaman rekabetten daha kuvvetlidir.

Jack London

Tek elle, alkışlanmaz.

Çin Atasözü

Başarılı bir takımın, pek çok elleri vardır ama tek bir beyni vardır.

Bili Bethell

Tek başına hiçbir insan, yeterince akıllı değildir.

Maccius Plautus

Cemaat, insan vücutlarının topluluğu değil, ruhların birlik içinde toplanmasıdır.

Jean J. Rousseau

İnsanlar; sosyal bünyede bir bina meydana getirmek için birbirleriyle kenetlenen, birbirine destek olan, yapı taşları gibi olmalıdırlar.

Alexis Carrel

Hedeflerinizi paylaştığınız insanlar, hedeflerinize ulaşmanız ya da ulaşmamanız konusunda çok önemli rol oynarlar.

Zig Zağlar

Harekette birlik olmazsa, fikirdeki birlik faydasızdır.

Muhammed İkbal

Takımın aklı, takımdaki bireylerin aklından daha büyüktür.

Peter Senge

Bir araya gelmek başlangıçtır, bir arada durabilmek ilerlemedir, birlikte çalışmak başarıdır.

Henry Ford

Yaprağa soruyoruz; kendi kendince tamam mısın, yaprak cevap veriyor; hayır benim hayatım dallardadır, dala soruyoruz ve dal diyor ki, hayır benim hayatım köktekidir. Köke soruyoruz, cevap veriyor; benim hayatım gövdede, dallarda ve yapraklardadır, dallardaki yaprakları koparırsanız ben ölürüm.

Emerson Fosdick

Büyük zekalar, birlikte düşünür.

Malcolm X

Spor dünyası, hayat oyunun klasik bir örneğidir. Takdiri kimin aldığı önemli olmadığından pek çok şey başarılabilir. sozlersitesi.com Büyük oyunlar kişisel başarıdan çok skora bakan, bencil olmayan ve disiplinli oyuncularla oynanır.

Jack Whitaker

Takım arkadaşlarınıza sizin için neler yapabileceklerini sormak yerine, onlar için neler yapabileceğinizi sorun.

Magic Johnson

Takım ruhu, insanların egolarını ikinci plana atıp takımın başarısı için mücadele etmesiyle elde edilir. Takım üyelerinin, aynı zamanda hem birey olmaları hem de takımlarıyla tek vücut olmaları gerekir. Takım olmak demek, aynı değerleri paylaşıp ortak bir hedefe kilitlenmek demektir.

Temel Aksoy

Eğer bir atınız ve bir arabanız varsa, üç şeye sahipsinizdir: At,bir araba ve bir at arabası.

Çin Atasözü

Şurası açıktır ki, işletmelerin kurucularının ömrüne bağlı olmaksızın yaşamaları ancak müesseseleşmek ile mümkündür. Sanayileşmiş ve gelişmiş ülkelerde gördüğümüz sozlersitesi.com bütün büyük kuruluşlar, şahıslar yerine sistem ve organizasyonla uzun sürelerde ayakta kalmışlardır.

Vehbi Koç

İyi bir takım sadece iyi oyuncularla değil, onları birbirine bağlayan görünmez bağlarla oluşur. Bir takımda bu kimyayı yakalamak için, oyuncuları heyecanlandıran bir amaç birliğine ihtiyaç vardır. Bu amaç birliğini yakalamış, uyumla hareket eden takımlar, bütün imkansızlıklara rağmen başarırlar.

Temel Aksoy

Yorum yapın