Temel Karamollaoğlu Sözleri

Temel Karamollaoğlu Sözleri sayfamızda Temel Karamollaoğluna ait sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz…

Temel Karamollaoğlu Sözleri

“Medya padişahınsa, sosyal medya bizimdir! Hakikat, baskı ve ambargo ile gizlenemez.”
Tweetin altında bir yorum; “Tuvaletin 1 milyondan 1 tlye inmesine alkış tutanların bizim dediklerimizi anlamakta güçlük çektikleri doğrudur.

“100 yılda yaptıklarımızı 15 senede sattılar.
Ne kadara mı sattılar? “60 milyar dolara.
Peki… Bu 15 yılda faiz lobisine ne kadar faiz ödediler? “216 milyar dolar!”
Yani tamı tamına özelleştirmeden elde edilen gelirin 3.5 katını faiz lobisine ödediler.”

Gündemdeki tazeliğini devamlı koruyan Şeker Fabrikaları ile ilgili söyledikleri de bir o kadar manidar:
“İşin aslı: fabrikalarımız zarar etmiyor, bilerek zarar ettiriliyor. Ayrıca zarar ettiği için gözden çıkarılacak bir şey varsa o da Ak Parti’dir. Çünkü yanlış politikalar 15 yıldır ülkemize zarar ettiriyor.

Trollerden biri; “Cidden bu adamı siyasetçi olarak gören var. Ne günlere kaldık” derken, cevap Temel Bey muhibinden; “Çatır çatır muhalefet yapan adam. Yerine dokunarak. Birilerinin yıllardır yapamadığı gibi.

Karamollaoğlu tweetlerine devam edelim:
“Bugün; adalete göre değil, menfaate göre hazırlanan düzenlemeler, gün gelir kendi ayağınıza dolanır. Tarih bunun dramatik örnekleriyle doludur. Keser döner, sap döner; gün gelir hesap döner. Bugün ‘Güç bende, yeterli çoğunluğum var, istediğimi yaparım’ mantığı ile hareket edenler, yarın kendi kazdıkları kuyuya düşerler.

Yurtdışında okuduğu ve İngiliz eşinden dolayı eleştirilere muhatap kalan Karamollaoğlu için, belden aşağı vurmaya çalışanlar bu kadar da alçak laçka, bu kadar da insafsız olmayın, diyorum.

“Buradan açık olarak söylüyorum. Türkiye’de güncellenmesi gereken bir şey varsa o da Ak Parti’nin bizatihi kendisidir. Daha doğrusu politikaları ve uygulamalarıdır” diyen Saadet Lideri tweetlerini şöyle sürdürüyor:

“Daha önce söyledim, yine söylüyorum; Koçi Bey Risalesinde der ki; ‘Devlet küfür ile ayakta durur ama zulüm ile ayakta durmaz.’ Çünkü, ‘Adalet mülkün temelidir. Mülk ise devlettir.

Geç gelen adalet, adalet değildir. Adalet kainatın ruhudur. Adaletin tesis edilmediği hiçbir düzenin ayakta kalması mümkün değildir.

Tek karelik harikulade karikatürler vardır. 140 karaktere sığdırılan aşağıdaki bu tweet, esprisi tek kareye sığdırılan cinsten: “Hayaller Osmanlı, gerçekler Büyük Ortadoğu. Hayaller Abdülhamit Han, gerçekler Theodor Hertzl’in idealleri.”

“Tek adamla Türkiye yönetilemez! Hiçbir konu doğru düzgün müzakere edilemiyor! Söyledikleri ile yaptıkları birbirine uymuyor! Hiç kimse kusura bakmasın; kızmasın, darılmasın… Amerika’ya ‘Osmanlı Tokadı’ atacaklardı; Merkel’den ‘Alman Terliği’ yediler.”

Trollerin; “Muhalif tayfanın yeni Ekmeleddin’i. Slogan şimdiden belli; Şeker Pancarı için Temel Karamollaoğlu” diyerek kendilerince istihza ettikleri SP Lideri, özdeyişiyle cevap veriyor:

“Bir Kızılderili deyişiyle bu arkadaşlara seslenmek istiyorum: Son Fabrika satıldığında, son üretici toprağını terk ettiğinde, ‘Beyaz AK Partili Adam,’ beton ve asfaltın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak!

Yapıcı ilkeli ve tutarlı tweetlerinden bir nokta atışı daha:
“İktidar neyi konuşmaya kalksak Zeytin Dalı’nı bahane edip zeytinyağı gibi üste çıkmaya kalkıyor.”

Aktrollere bakmayın kendisi muhalefet tarafı için çok önemli bir figürdür.

Ana muhalefet partisinden daha makul ve akıllıca muhalefet yapabilen iktidara akılcı eleştiriler getirebilen birisi Karamollaoğlu. sozlersitesi.com Bu yüzden de Temel Beyin anketlerde çıkan yüzde 2’lik oy oranına aldanmayın, bana göre %15’lik özgül ağırlığa sahip.

“Dünün her şeye hâkim iktidarlarının bugün esameleri dahi okunmamaktadır” sözü ile kelamı nihayete erdirdikten sonra; İngiliz Kemal mahlasıyla son tweet atılsın:
“Siz bu milletin aklıyla dalga mı geçiyorsunuz?


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir