Üretmek ile ilgili Sözler

Üretmek ile ilgili Sözler sayfamızda üretim ile ilgili söylenmiş tüm sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Üretmek ile ilgili Sözler

Gerçek fakirlik parasal değildir. Gerçek fakirlik düşüncelerimizin fakirliğidir, inançlarımızın fakirliğidir. Fikirler üretirsen, sozlersitesi.com bütün kalbinle inanırsan, parayı kendine çekersin. Sorun parada değil, sorun fikirlerde, sorun inançta. Tek sermayemiz fikirleriniz olabilir. Hiçbir sınır yok, istediğiniz kadar üretim yapabilirsiniz.

Cengiz Erşahin

İnsanın vahşi toplumlarda her an düşmanları gelip onu öldürebilir diye korktuğu, kendini elinden geldiğince savunmaya çalıştığı koşulları haklı gösterecek bir tür neden belki bulunabilir. Ama insanın kendi katillerine silah üretmek zorunda bırakıldığı bir toplum asla haklı gösterilemez.

Ayn Rand

Üretim;insanların gerçek gereksinmelerine göre değil,sermaye yatırımlarının kar etmesi ilkesine göre yönlendirilir.

Erich Fromm

Fırsatını bulduğum her an mutlaka bir şeyler üretirim,bir şeyler üretmek yaşadığımı hissettiriyor.

Hale Kayalar

Başarı alkışlanacak sonuçlar üretmekten çok, alkışlanacak çabalar sergilemektir.

Muhammed Bozdağ

Savaşın asıl yaptığı yok etmektir; ama ille de insanları yok etmesi gerekmez, insan emeğinin ürünlerini de yok eder. Savaş, halk kitlelerini fazlasıyla rahata erdirecek, dolayısıyla uzun sozlersitesi.com sürede kafalarının fazlasıyla çalışmasını sağlayacak araç gereç ve donatımı paramparça etmenin, stratosfere yollamanın ya da denize göndermenin bir yoludur.””Savaş uğraşı, ilke olarak, her zaman halkın basit gereksinimlerini karşıladıktan sonra geriye kalabilecek üretim fazlasını tüketecek biçimde tasarlanır.

George Orwell

Üreten kendini, üretmeyen başkalarını tüketir.

M.Ali Başarır

Yaşamak ve üretmek için gerekli olanları elde etmekten başka insanoğlunun en en çok istediği şey geriye kendisinden bir iz bırakmaktır; belki de kendisinin gerçekten var olduğunu ispatlayacak bir kanıt bırakma peşindedir, bu kanıtı bir tahta üzerine, taş üzerine ya da diğer insanların yaşantıları üzerine bırakır.

John Steinbeck

İşe yaramaz şeylerin çok üretimi, işe yaramaz insanların da çok olmasıyla sonuçlanır.

Karl Marx

Toprağı işleyen ekmeği dişler.

Atasözü

Üretici bir faaliyette olmayanlar, sadece fesat üretirler.

Lord Braugham

Uygarlığın gerçek ölçüsü; ne nüfus çokluğu, ne kentlerin büyüklüğü ne de üretim bolluğudur. Gerçek ölçü, ülkenin yetiştirdiği insanların nitelikleridir.

Ralph Waldo Emerson

Başlamak için en uygun zamanı beklersen hiç başlamayabilirsin; şimdi başla, şu anda bulunduğun yerden, elindekilerle başla.

Aldous Huxley

Zengin ülkelerde üretim maliyetleri düştüğünden,denetim altına alınmış tüketim için üretilen insana yatırım yapılmaktadır.

Ivan Illich

İnsan eke dursun, zamanla ürün alır.

Goethe

Nasıl yapacağını belirlemek; işin çoğunu yapmaktır. Bir kere nasıl yapacağınızı öğrendiniz mi, seri üretime geçersiniz. Yöntemini keşfetmediğiniz sozlersitesi.com iş, yapamayacağınız iştir. Bilmediğimizi başaramayız; bildiğimizi ise, zorlanarak da olsa başarabiliriz.

Muhammed Bozdağ

Akla uygun inancın temeli üreticiliktir; inancımıza göre yaşamak, üretici olarak yaşamak demektir.

Erich Fromm

Her ürünümüz pazara sürümünü kolaylaştıracak ve ömrünü kısaltacak şekilde soysuzlaştırılıyor. Tıpkı insanlığın ilk çağlarının, üretimlerin niteliğine bağlı olarak, taş çağı, tunç çağı adını alması gibi, bizim çağımız da sahtekârlık çağı diye adlandırılacaktır.

Paul Lafargue

İstemleri körükleyerek üretimlerini artıran toplumlar, gereksinimlere asla yetişemezler.

John Kenneth Galbraith

Yaratma sürecinin başındayken, kendinizi asla ama asla sınırlamayınız.

John Stewart

Yorum yapın