Werner Heisenberg Sözleri

Werner Heisenberg Sözleri sayfamızda ünlü fizikçi Werner Heisenberge ait tüm sözleri ve özdeyişleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Werner Heisenberg Sözleri

Gözlemlediğimiz şey doğanın kendisidir, ancak doğa sorgulama yöntemimize maruz kalmaktadır.

Zorluğun çözümü, deneyden geçirilen iki zihinsel resim bize yol açar parçacıklardan biri, dalgaların diğeri hem eksik, hem de sadece sınırlayıcı durumlarda doğru olan analojilerin geçerliliği var.

Modern fiziğin son gelişmesindeki şiddetli tepki ancak burada fizik temellerinin hareket etmeye başladığını fark ettiğinde anlaşılabilir; Ve bu hareketin zeminin bilimden kopacağı duygusuna neden olduğunu söyledi.

Doğa bilimi, yalnızca doğayı tanımlamakta ve açıklamamaktadır; Bu doğa ile kendimiz arasındaki karşılıklı etkileşimin bir parçasıdır.

Buradaki dil sorunları gerçekten ciddidir. Atomların yapısı hakkında bir şekilde konuşmak istiyoruz. Ancak sıradan bir dilde atomlarla ilgili konuşamayız.

Evimiz 1943’te yok edildi ve aileyi Bavyera Alpleri’ndeki savaştan önce sahip olduğumuz bir kulübeye taşıdım. Bu yazlık çok az insan içindi ve savaşın sonunda bu çok küçük evde yaklaşık 13 kişi vardı.

Her sözcüğün veya kavramın görünüşe göre net olması, sınırlı bir uygulama yelpazesine sahiptir.

Elbette, zaman içinde, görkemli şeyler nefret edenlerden ayrılacaktır.

Alman fizikçiler, en azından atom bombalarının imalatı ve inşası hakkında çok şey biliyordu ki, Almanya’daki bomba imalatının savaş sırasında başarısız olabileceği açıktı. Bu nedenle atom bombası yapmaları gerekip gerekmediğini ahlaki karardan alıkoydu ve sadece uranyum motorunda çalışıyorlardı.

Belirsizlik ilkesi, kuantum teorisinin ele aldığı çeşitli miktarların eşzamanlı değerlerinin olası mevcut bilgisindeki sozlersitesi.com belirsizlik derecesine işaret eder; Örneğin sadece bir konum ölçümünün kesinliğini veya tek başına bir hız ölçümünü kısıtlamaz.

Genellikle bilimimizin deneysel olduğuna ve kavramlarımızı ve matematiksel yapılarımızı ampirik verilerden çizdiğimiz düşünülmektedir. Eğer bütün gerçek bu olsaydı, yeni bir tarla içine girerken, doğrudan gözlemlenebilecek kadar miktarı takdim etmeli ve doğal yasaları sadece bu miktarlarla formüle etmeliyiz.

Kuantum teorisinde katı nedenselliğe güvenemeyeceğimiz doğrudur. Ancak deneyleri defalarca tekrar ederek nihayet gözlem istatistik dağılımlarından türetebiliriz ve bu türden deneyleri tekrar ederek bu dağılımlarla ilgili nesnel tablolara ulaşabiliriz.

Birincisi, temel kavramların değiştirilmesi gereken bir bilim ortamında, gelenek hem gelişimin bir şartı hem de bir engel teşkil eder diyebilir. Dolayısıyla, genellikle yeni kavramların kabul edilmesinden önce uzun bir zaman alır.

Görelilik kuramı, soyut düşünce kabiliyeti konusunda en fazla talep görse de, dünyanın bilim ve tabiata bölünmesine izin veren (gözlemci ve gözlemci) bilimin geleneksel gerekliliklerini yerine getirir ve dolayısıyla net bir formülasyona sahiptir Nedensellik yasası.

Buluşlar ve icatlar arasında büyük bir fark var. Buluşlarla, biri her zaman şüpheci olabilir ve birçok sürpriz olabilir. Buluşlar söz konusu olduğunda, sürprizler gerçekten yalnızca onunla bir ilgisi olmayan insanlar için olabilir.

Washington’daki raporlar, akıl yürütmemizin senin fizikçilerinkine benzediğini gösteriyor. Bütün bu bilgiler, en azından ayrıcalıklı kişilere ait olmak üzere, Birleşik Devletler’de genelde neden bombanın temel ilkesini Hiroşima’ya kadar kaçırdığımızı anlayamıyorum.

Kesinlikle bir uranyum motoru yapma imkânım olduğuna ikna olduğumu söyleyebilirim, ama sozlersitesi.com bir bomba yapacağımızı hiç düşünmemiştim; Ve kalbimin dibinde, onun bir motor olmasını ve bir bomba olmasından gerçekten memnun oldum.

1924’te Göttingen’de bir Dozent oldum ve Heligoland’da bir tatil tatili sırasında kuantum mekaniğini çalıştıracağım.

Tek yaşam bana bilimdeki çalışmalarımla katlanabilir ancak uzun vadede yanımda çok genç bir insan olmadan yapmam gerekiyorsa çok kötü olurdu.

Atom bombaları yaptıysak, dünyada korkunç bir değişim getireceğiz. Bundan ne olacağını kim bilebilir?

Böyle kanıtlayanların ve benzerlerinin neredeyse aldatma gibi olduğunu gördüm. Bir yere başlıyorsun, sozlersitesi.com sonra karanlık bir tünele giriyorsun ve sonra başka bir yere çıkıyorsun. Kanıtlamak istediklerinizi ispatladıysanız, ancak tünelde hiçbir şey görmüyorsunuzdur.

Astrofizikten bahsetmek istiyorum; Bu alanda, pulsarların ve kuazarların garip özellikleri ve belki de yerçekimi dalgaları, bir meydan okuma olarak düşünülebilir.

Anglo-Amerikalılar Avrasya’da güç dengesini istiyorlar. Artık elde edebilecekleri tek denge Rusya’nın Avrupa’dır. Tek seçenek bu Batı Avrupa bloğuna katılmak ya da Rusya ile birleşmek.

Hayatını, belirli doğa bağlantılarını araştırmaya adamış olan herkes kendiliğinden bütünün içine nasıl uyum sağladığı sorusuyla karşı karşıya kalacaktır.

Belirsizlik ilişkisi geçmişe değinmez; Elektronun hızı önceden biliniyorsa ve pozisyon tam olarak ölçülürse, ölçümün öncesindeki zamanların pozisyonu hesaplanabilir.

Bence bir Avrupa Birleşik Devleti kurulacaksa bunun için savaşmamız bizim çıkarlarımız olurdu çünkü tüm eski geleneklerimiz böyle birleşik bir Avrupa’da kalacaktır, oysa biz şimdi Rusların bir parçası olarak başlamak üzereydik İmparatorluk, şimdiye kadar Almanya’da olmuş olan her şey kaybolacaktı.

Barış zamanında nükleer fizik ve kozmik ışın çalışmalarını daha fazla tarzda yapmayı hayal etmiştim. Modern fiziği küçük bir şekilde yapmak herkesin yararına değildir.

Almanya, savaş, satrançta düşmanından daha az bir kale sahibi olduğu son oyunu gibiydi. Savaşın kaybı, bu koşullar altında bir son oyun kaybı kadar kesin.

Bohr’un yüzümüzün fizikçisi ve fizikçisi üzerindeki etkisi, Albert Einstein’ınkinden bile daha güçlüdür.

Bohr’a bir yazı veya mektubu yazdıktan sonra, kendi eserim için kullanabileceğim bir şey öğrendiğime dair izlenimim hep vardı. Ve bir şekilde, kendi sozlersitesi.com çalışmalarım için çok az zamanım olduğunu hiç düşünmemiştim. Her zaman zaman buldum.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir