William Harvey Sözleri

William Harvey Sözleri sayfamızda ünlü tıp doktoru William Harveye ait tüm sözleri ve özdeyişleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

William Harvey Sözleri

Bildiğimiz tek şey hala bilinmeyen kalanlardan çok daha azdır.

Anatomiyi, kitaplardan sozlersitesi.com değil, filozofların ilkelerinden değil, doğanın dokusundan, diseksiyonlardan öğrenecek ve öğretmeyi vaat ediyorum.

Medeniyet doğaya karşı sadece bir dizi zaferdir.

Kalp, işlevini yerine getiren, besleyen, sevmiş, tüm vücudu hızlandıran ve aslında tüm eylemin kaynağı olan yaşamın temeli olan hanehri tanrısallığıdır.

Vücudun orta derecede emeği, sağlığın korunmasına yol açar ve birçok başlangıç ​​hastalığına önem verir.

Her şeyin, Aristoteles, Galen veya başka güçlü bir isim tarafından sonsuza kadar ve tamamen araştırıldığını sozlersitesi.com hayal eden ve hiçbir şeye bilgisine hiçbir şey eklenemeyeceğini düşündükleri kişilere genellikle merak ettim ve güldüm.

I appeal to your own eyes as my witness and judge.

Doğa, Tanrı’nın yazar olduğu bir hacimdir.

Ve böylece kanın yaşadığını ve kendi kendine beslendiğini ve hiçbir şekilde vücudun herhangi bir başka bölümüne veya daha mükemmel olduğuna karar vermiyorum ... Bundan dolayı, genel olarak yaşamın değil, ... aynı zamanda daha uzun veya daha kısa ömürlü, uyku ve uyanma, beceri, güç gibi.

Hayvanların kalbi, hayatlarının temeli, içindeki her şeyin egemenliği, tüm mikroorganizmaların güneşi, tüm büyümenin üzerinde olduğu, tüm gücün ilerlediği güneş.

Çünkü kan devresi kavramı yok etmez, geleneksel tıbbı ilerletir.

Doğal gıdaların bilgeliğini ve vücut üzerindeki etkilerini anlayarak, insanlığın yükünü hafifletmemizi sağlayacak hastalık ve acıya hakim oluruz.

Sanat, yapılması gereken şeylere atıfta bulunarak bir alışkanlık olduğu için, bilimin de bilinen şeylerle ilgili bir alışkanlığı vardır.

Doğal olarak bizim hakkımız olan mükemmel bir bilgi yoktur; Hiçbiri değil, tecrübelerden elde edilen ya da duyularımızdan bir şekilde türetilen şey.

Algılanan şeylerin dayanıklılığı olmadan bellek mevcut olamaz ve algılanan şey hiç olmadığı yerde kalamaz.

Doktrinler bir zamanlar kök salmış ve eski çağlara saygı tüm insanlara etki ediyor.

Bununla birlikte, doğal cisimlerin en sonunda bozulduğu ya da dağılmış olduğu şeylerin arasından önce üretildiği ya da bileşikleştirildiğini söylemek, ağırlıksız bir argümandır.

Kendim gerçeğin partizanını yalnız kermeliyim.

Harvey, Truth’un kendi kitabında Yaratılış Tanrı’nın kendisinin yazdığı – gerçeği araştırdı ve akıllıca düşünüyordu aklımıza sadece açıklamalar okumak için değil, orijinalin kendisi bakmak için” dedi. Sanat’ın büyük çemberi üzerindeki düşünceleri diğerleri ayakta duruyordu Birlikte elele tutun:

Her biri yol göstericidir, aynı çıplak yol, Perilere benzer bir dans, muhteşem bir yuvarlaktır. Hareket değişikliği ya da zemin olmadan. Bu yolda Harvey olursa olsun onun zekasını kısıtlamıştır. Kanın asil dairesi henüz ele geçirilmemişti.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir