Yüzleşme ile ilgili Sözler

Yüzleşme ile ilgili Sözler sayfamızda yüzleşme ile ilgili söylenmiş tüm sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Yüzleşme ile ilgili Sözler

Ya hatalarınla yüzleşir, sozlersitesi.com ya da hatalarınla yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pislik olmak ayrıdır.

Dostoyevski

Bir şeylerin peşinde koşturup duruyorlar. İnsanın kendi ile yüzleşme korkusundan başka bir şey değil, yalnız kalma korkusu.

Charles Bukowski

Her gelişim bir şekilde acının içinden geçmeyi gerektirir. Acı, kendinle hesaplaşmanın, kendinle yüzleşmenin acısıdır. Ama gereklidir ve gelişmenin kestirme yolu da yoktur. Çünkü gelişim öncelikle iç temizliği gerektirir. Acının sağından solundan geçerek, acıyı uyuşturarak özgürleşemeyiz. Acının içinden geçerek özgürleşmektir en kestirme ve en gerçek yol. Bu yolun ödülü büyük: Kendinin daha kaliteli bir versiyonu olmak.

Nil Gün

Ölümle gerçek bir yüzleşme çoğu kez insanın o ana kadarki yaşamının hedeflerini sozlersitesi.com ve yaşanış biçimini gerçek bir ciddiyetle sorgulamasına yol açar.

Irvin D. Yalom

Bu hayatta en zor olan şeydir bir insanın kendisiyle yüzleşmesi.

Sinan Akyüz

Bazı İnsanlarla yüzleşmek zordur,haksız çıkarsınÇünkü onların galip gelecekleri İkinci bir yüzleri daha vardır.

Bernard Shaw

İki insan çeşidi vardır. Zaman geçtikçe hatalarıyla yüzleşen, zaman geçtikçe yüzsüzleşen…

Necip Fazıl Kısakürek

Gerçek yüzleşme,değişim ve dönüşüm dibe vurmadan gerçekleşemez

Rollo May

Yaşam ancak problemlerimizle yüzleşmeye başlayıp bunları çözmeye başladığımızda gerçek olmaya başlar. Bu olmadan daireler çizeriz ve yaşamaktan yoruluruz. Enerjinizi boşa harcamayın. Hayatla şimdi yüzleşin.

Anonim

Dinle, yoksa dilin seni sağır eder.Yüzleş, yoksa kalbin seni esir eder.Anla, yoksa zihnin seni deli eder.

Kızılderili Atasözü

Asla sorunlarını başkalarını suçlayarak çözemezsin.Asla! Bu yol, kaybedenlerin yoludur. Evet, gerçeği kabul etmekte zorlanacaksın. Ama bir şeyi gerçekleştirmenin ilk adımı gerçekle yüzleşmekten ve gerçeği kabul etmekten geçer.

Anonim

Eğer bir şey olmuyorsa yaşamı suçlamak yerine, kendi inanç ve kararlılığını sorgula.

Uğur Koşar

Kendimizi oldurmak, geliştirmek; kişisel malzememizi gözden geçirmek, benliğimizi bütünlemek, yaşamımızı yenilemek, varoluşumuzu anlamlı kılabilmek için, gereken durumlarda kendimizle, gerçeklerle ve hayatla “yüzleşebilmek” gereklidir.

Murathan Mungan

Güç koşullarda, durumun adını koymamız, seçim yapmamız, bir yalanı açığa çıkarmamız, bir açmazın üstesinden gelmemiz, soruna hakiki bir neden bulmamız, çetin bir ikilemi çözmemiz gereken durumlarda bizi sozlersitesi.com ayakta tutan, aynı zamanda kendi başlı başına bir “ahlak” olan, insanın yüzleşebilme becerisi ve yeteneğidir. Ancak yüzleşebilen insanlar kendilerini aşabilir, sorunlarıyla baş edebilirler.

Murathan Mungan


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir