Antonie van Leeuwenhoek Sözleri

Antonie van Leeuwenhoek Sözleri sayfamızda Antonie van Leeuwenhoekin söylemiş olduğu tüm sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Antonie van Leeuwenhoek Sözleri

Dikkat çeken bir şey öğrendiğimde, keşfimi kağıda dökmek benim için bir görev olduğunu düşündüm; böylece tüm sozlersitesi.com ustaca insanlara onunla ilgili bilgi verilebilirdi.

Bir şey başarılması için her zaman düşünceleriyle meşgul olmalı.

Herhangi bir kişi, mikroskop tarafından örümceğin vücudunun ucuna doğru olan kısmı ipliği yönünden incelerse, o noktayı, her biri bir noktada biten ve tamamen şekillendiren beş adet çok sayıda çıkıntı veya yükselme ile çevrelediğini gözlemleyecektir Bir çeşit muhafaza.

Doğa’nın gizli eserleri ne kadar insafsız ve anlaşılmaz!

Kıyıda veya nehirlerimizin yataklarında bulunan çamurdan veya kumdan düşük suyun altında kabuklu deniz hayvanları veya testis hayvanların ortaya çıkardığını itiraf edeceğiz, ancak sozlersitesi.com bundan dolayı herhangi bir yolla onlarsız üretilenleri takip etmiyoruz Herhangi bir düzenli nesil oluşumu.

Şu andaki ve sonsuza dek gören şeylerin karşısında ne kadar az şey keşfedeceğiz? Bunların hepsi, kimsenin dalış yapamayacaklarını ve nedenlerini ve etkilerini açıklayamayacağını ikna ettim.

Benim için küçük bir kabuklu deniz hayvanının nesiller olmaksızın üretilmesi, balinanın kökeni çamurdan çıkarılabilmesi için aynı derecede imkansızdır.

Kıyıda veya nehirlerimizin yataklarında bulunan çamurdan veya kumdan düşük suyun altında kabuklu deniz hayvanları veya testis hayvanların ortaya çıkardığını itiraf edeceğiz,

Ancak bundan dolayı herhangi bir yolla onlarsız üretilenleri takip etmiyoruz Herhangi bir düzenli nesil oluşumu.

Bir akşam çok ağır bastığımda, sabah çok sayıda bardak kahve ve içebileceğim kadar sıcak içki içiyorum, böylece ter banyosundan patlayacak ve eğer bunu yaparsam,

Vücudumu yenilemedim, bütün bir eczacı dükkânı fazlaca yapamadı ve bu, ateş hissettiğim yıllar boyunca yapmış olduğum tek şey.

Benim kararlığım inatçılığa düşüncelerimle kalmamak değil, ancak onları terk edip elimden gelen mantıklı nedenler gösterdiğim anda diğerlerine geçeceğim.

İnsanlar bir yumurtadan değil erkek sperminde bulunan bir hayvan türünden gelir.

İtiraf etmeliyim ki … Hollanda’dan başka bir dil bilmiyorum.

Çeşitli milletler bayları tarafından, yeni icat edilen mikroskopta gördüğüm şeyleri kimi zaman araştırmak zorunda kaldım, ancak genelde reddettim.

Kanın kara canlılarında dolaşımını, ancak bedenlerinin hiçbir bölümünün yeterince saydam olmadığı sozlersitesi.com gerekçesiyle başarısız olarak görmeye gayret gösterdim.

Kimse, bir balık çok ısınarak öldürüldüğünü söylemek gibi davranamaz; birçok balık türü için, yaz ortasında ve güneşin yanan sıcaklığında, suyun yüzeyinde olduğu gibi oynamaya başlarlar. Veya altındaki yapraklara, yabani otlara veya diğer maddelerin altına gizleyebilirsiniz.

Ben hiç öğretmemiştim, çünkü birine ders verirsem başkalarına öğretmek zorunda kalacağım … Kendimi köleliğe vereceğim, oysa özgür bir insan olmak istiyorum.

Hayat hayatta yaşıyor bu acımasız, fakat Tanrı’nın isteği. Ve elbette bizim iyiliğimiz için, çünkü genç midyeleri yemeye yetecek kadar hayvan yoksa, kanallarımız o kabuklu deniz hayvanları tarafından boğulacaktı, çünkü her anne bin birer birer genç olana sahip!

Sanki sözde sayı, 600 koyunun bir sürüsünde tam sayıdan 100, 150 veya 200 kadar farklı olabileceği gibi, bu çok az hayvansal kasa üzerinde hesaplaşmamdan daha da uzak olabilirim.

Gözlemlerim ve düşüncelerimin yalnız kendi desteksiz dürtü ve merakımın sonucu olduğu unutulmamalıdır;

Çünkü benim için, kasabamızda bu sanatı uygulayan hiçbir filozof yok, bu yüzden dua edin, zavallı kalemi ve buradaki özgürlükleri, rasgele düşüncelerimi ayarlarken kabul etmeyin.

Yağmur suyunda küçük kırmızı solucan ve iki farklı tür çok dakika böcek gördüm; Daha büyük olanlardan 30.000’in birlikte kaba bir kum olmamasına karar verdim.

Geçenlerde dövülmüş biberin battığı suyunu inceledim ve şekli için iki tür hayvan buldum ve bu türden sozlersitesi.com her biri daha büyük ve küçük türler içerecek şekilde bulundu: büyüdükçe yaşlı, daha genç değilim.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir