Disiplin ile ilgili Sözler

Disiplin ile ilgili Sözler sayfamızda Disiplin sözlerini sizler için derledik sozlersitesi.com dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Disiplin ile ilgili Sözler

Disiplin bir ordunun ruhudur, o küçük topluluğu sozlersitesi.com yenmesi zor bir hale sokar, zayıflara başarı sağlar, bütün orduya saygı toplar.

George Washington

Kendine saygı disiplinin meyvesidir,haysiyet birine hayır diyebildikçe büyür.

Abraham J.Heschel

Disiplin, bir yandan da nefs terbiyesidir.

Nasuh Mahruki

Serbestliği ararsan arzularının kölesi olursun, disiplini seçersen gerçek özgürlüğü bulursun.

Frank Herbert

Başarı, zamanla kazanılan ve planlayabileceğin her şeyin ötesinde getiriler sağlayan küçük günlük disiplinler vasıtasıyla oluşur.

Robin Sharma

Disiplin, yeteneği beceriye dönüştüren şekillendirici bir ateştir.

Roy Smith

Her şeyden önce askere insanca muamele edip adilane davranmalı , bir yandan da onları çelik gibi disiplin altında tutmalıyız.Bu zafere giden en emin yoldur.

Sun Tzu

Büyük insanların hayat hikayelerini okurken, ilk zaferlerini kendilerine karşı kazandıklarını görmüşümdür, hepsinde de öz disiplin başta geliyordu.

Marry Truman

Hiçbir buhar ya da gaz, sıkıştırılmadan bir güç oluşturamaz. Hiçbir nehir tünellerden geçmeden sozlersitesi.com ışığa ve enerjiye dönüşmez. Hiçbir hayat odaklanmadan, adanmadan ve disipline olmadan gelişemez.

Harry Emerson Fosdick

Uzun vadede kuralları esnetenler, çiğneyenlerden daha çok zarar verir. Kuralları esnetenler bunu işlerini halletmek için yaptıklarını söylerler. İşin aslı bunu kendi çıkarları için yaparlar. Bunu yaparlar çünkü disiplinden yoksunlardır ve disiplinin yokluğu, işleri mahveder.

John Verdon

Gerçek disipline sahip bir adam asla biriktirmez, her an öğrendiği şeyin olduğunu hisseder ve tekrar cahil olur. Bu cahillik ışık saçar.

Osho

Disiplin ve konsantrasyon ilgilenip ilgilenmediğiniz meselesidir.

Tom Kite

Bilgi; anlayış ile kıyaslanmamalıdır. Bilgi; bilgelik değildir. Bilgelik; pazarlanabilecek ya da bir ücret karşılığinda alınıp satılabilecek bir öğreti ya da disiplin değildir. Bilgelik; sozlersitesi.com kitaplarda bulunmaz, biriktirilemez, ezberlenemez ya da zihinde saklanamaz.Bilgelik; benlikten vazgeçiştir.

Jiddu Krishnamurti

Öğrencinin ilk çalışması çalışmayı öğrenmektir, zekanın eğitimine giden yol, iradenin disiplininden geçer.

Andre Maurois

Tahsilli bir adam ile, tahsilsiz bir adam arasındaki fark, bir meselenin esaslı noktalarını sozlersitesi.com kavramak hususunda kendini gösterir. Tahsilden elde edilecek en büyük istifade, disiplinli bir kafaya sahip olmaktır.

John Grier Hiben

Unutma, benim iki yüzüm var. Bu özelliğimden belirli bir zevk almayı öğrendim, buna karşın, iki yüzü olmak kolay değil. Çaba gerektiriyor, disiplin gerektiriyor! İsteyerek ya da istemeyerek, ne yaparsam yapayım, yaptığım şeyi iyi yapma tutkusuyla davranırım ben, bunu anlaman gerekir. Bunu, işimi yitirmemek için yapıyor olsam da. İnsanın kusursuz biçimde çalışması, aynı zamanda da o işi hor görmesi çok zordur.

Milan Kundera

Her disiplinli çabanın birden çok ürünü vardır.

Jim Rohn

Disiplin, gaye ile başarıyı bağlayan köprüdür.

Jim Rohn

Gerçek bilgi, disiplinli ve denenmiş bilgidir.

Cemil Meriç

Uymayı beceremeyen, komuta etmeyi de beceremez.

Benjamin Franklin

Disiplin ne istediğinizi hatırlamaktır.

David Campbell

Mete Türk milletini yaratan insandır. Savaşta enerji,dahilde disiplin, milli bir itaat ruhu ve devletçilik gibi vasıflar Türk milletine Mete’den kalan yadigârlardır.

Hüseyin Nihal Atsız

Disiplin, büyük başarılar elde etme konusunda insanoğlu için bir çeşit. kutsal eldir!

Mehmet Murat ildan

İki ağırlık vardır, birisi disiplinin ağırlığı, diğeri pişmanlığın, disiplinin ağırlığı küçüktür, pişmanlığınki ise tonlarcadır.

Jim Rohn

Düşüncelerinizi disipline sokmak, davranışlarınızı kontrol altına almak! Düşünceleri ıslah etmek ve davranışlara biçim vermek! Bu yöntemler insan doğasına uygun değil! Ah, bizler hayvan terbiyecileri değiliz!

Friedrich Nietzsche

Disiplinin sırrı motivasyondur, bir kişi yeterince motive edilmişse, disiplin kendi kendine sağlanır.

Sir Alexander Paterson

Sabır/katlanma en zor disiplindir, ama kim ki sabreder, en büyük zafer onundur.

Buddha

Başarı yalnız yetenek değil, disiplin,özveri, sozlersitesi.com bağımsız ve ödünsüz bir kişilik,içten bir yurt ve insan sevgisi gerektirir. Ancak o zaman, gerçek ve hak edilmiş bir başarı olur.

Atilla İlhan

Düzenli ve yerleşik ilişki aslında bir disiplin işidir.

Buket Uzuner

Erdemli insan, başkalarına emir vermekten ziyade, kendini disipline etmeye çalışır.

Lao Tzu

Açıktır ki, herhangi bir türden eğitim, sozlersitesi.com terbiye ve disipline dayalı farklı alışkanlık türleri, uzun bir şartlı refleksler zincirinden başka bir şey değildir.

Adrian Furnham

Yataktan çıkaran karakterdir, taahhüt harekete geçirendir, devamını sağlayansa disiplindir.

Zig Zagler

Her disiplin eksikliği kendini engellemeye ve kendinden iğrenmeye dönüşür.

Maria Champian

Yorum yapın