Fatihin Fedaisi Kara Murat Film Replikleri

Fatihin Fedaisi Kara Murat Film Replikleri ile iligli tüm yazılara sayfamızdan ulaşabilir ve facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdiklerinizle ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Fatihin Fedaisi Kara Mura

Kara Murat denilince akla ilk olarak uzun zamandır Cüneyt Arkın’ın oynadığı Kara Murat filmleri ve karakteri gelir. Peki bu Kara Murat kimdir,kimlerdendir,annesi babası kimdir. Bu konulara hiç değinilmez acaba gerçekten böyle birisi olmadığı için midir nedir.

Kara Murat’ın hayatını konu alan bir film günümüzde yeni bir teknikle tekrar çekildi ve bu filmde bildiğimiz Kara Murat, Fatih Sultan Mehmet’in fedaisi olarak anlatıldı. Cüneyt Arkın’ın oynadığı filmlerde olay böylemiydi.

Çok net hatırlamıyorum, asıl konumuza dönersek bu film Türkiye’de dolby atmos tekniğinde çekilen ilk film,burada dolby atmos tekniği nedir uzun uzun anlatıp gevezelik etmeyeceğim(geleneksel dolby digital filmlerde sesler tek bir kanaldan bütünüyle gelirken bu teknikte diyaloglar, bir kanaldan atmosferik sesler, başka bir kanaldan gelmektedir.Böylelikle sinema salonu içerisinde filmin ses atmosferi daha etkileyici olur).

Filmin hikayesinde; ilk önce meşhur Kara Murat’ın yaşadığı köy benzeri bir yer görünür ve Kara Murat, ailesiyle birlikte bu yerde yaşar, bir gün köy saldırıya uğrar ve saldırganlar.

Kara Murat’ın ailesiyle diğer köylüleri katlederler, bunun üzerine Kara Murat ve dostları oradan kaçarlar ve bir şekilde bunları, Fatih Sultan Mehmet’in adamları bulup, padişahın huzuruna getirirler ve o günden itibaren Kara Murat, Fatih Sultan Mehmet’in fedaisi olur.

Film gerek kullanılan çekim teknikleri görüntüler ve yıllar önce yayınlanan bir filmin, yeni bir teknolojiyle yeniden çekilmesiyle büyük bir ilgi topladı ama bazı kusurları var.

Filmde Konstantin’in ve Fatih Sultan Mehmet karakterlerinin replikleri biraz havada kalmış ama bu o karakterleri oynayan oyuncuların eksiklikleri değil,sanki iş biraz aceleye gelmiş gibi, bu arada Kara Murat’ı oynayan oyuncu Cüneyt Arkın’ı hiç aratmıyor, sanki bir an Cüneyt Arkın gençleşmiş te bu filmde oynuyor hissine kapılmadım değil, izlerken.İyisiyle kötüsüyle bu film tarih severlerin mutlaka izlemeleri gereken bir film.

Eğer kanımla yücelecekse Hz. Muhammed ( S.A.V.) ‘ın dini durmayın kılıçlar doğrayın beni.

Fatih Sultan Mehmet Han

Yeni bir padişah gelecek, çok büyük savaşlar olacak. Eğer yaşarsa Constantine Napolisi fethedecek. Fatih ünvanı alacak, bu ünvanı almadan onu öldürmelisin. Ona yardım edenlerden başla.

– Nerde o?
– Kim nerde?
– Senin efendin, benimse kölem.
– Kara Murat bir insana köle olmaz.

Kılıçları kılıçlarımız karşısında çaresiz kalıp, yığınlar halinde ölecekler.

Değil Constantiniyi, burayı bile alma hayallerini şu çukura gömücem.

Sultan tahtını oğluna devretti. Şimdi saldırmanın tam zamanı.

Kara Murat Devlet-i Aliyye’nin içi hainlerle dolmuştur. Amcam ve sana ihanet eden savaşçıların gözleri tahtıma dikilmiş durumda. Düşmandan yüz çevirmek korkaklıktır. Benim emellerim sozlersitesi.com ülkedir. Kudretimin ulaştığı yerlere, onların hayalleri bile ulaşamayacaktır. Bugün sen düşmana korku salmak için yeniden doğacaksın. Benim kılıcım sen olacaksın.

– Git ve Kara Murat’ı öldür. Onun ölümü, senin zaferin olacak.
– Abim ve sen Osmanlı’yı çok küçük görüyorsunuz. Sizin hiç bir planınız işe yaramayacak.

 


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir