İhsan Şenocak Sözleri

İhsan Şenocak Sözleri sayfamızda İhsan Şenocak Sözlerini bulabilir ve facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdiklerinizle icretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

İhsan Şenocak Sözleri

Namaz safları gençlerle daha güzel.

Rütbeli kulları randevusuz ziyaretleri geri çevirirken, kulun dilediği saatte onu namazla huzuruna kabul eden Allah’a hamd olsun.

Babasına, hayran olduğu Hz Fatıma gibi giyinmek için ‘bana ferace al’ diye yalvaran 7 yaşındaki Aişe kardeşimin tercihine saygı duymayı ‘kadının açılmasına çağdaşlık’ diyen yobazlar da öğrenecek.

Ne Firavunlar, ne Ebu Cehiller durdurabildi İslamı. Dünya bilsin ki; dar ağaçları kuranlar da hakikatin yürüyüşünü durduramayacak.

Hiç bir ırka aidiyetin Ahiret’te hiç bir kıymeti yoksa, o halde ‘Ne mutlu Müslümanım diyene.

Ezan-ı Muhammedi okununca kalkıp namaza durmayanlar, Ezanlar susmasın diye on beş yaşında Çanakkale’ye şehadete koşanları anlayamaz.

Oğlunu sabah namazına kaldırmaya kıyamayanlar, yavrusunu Çanakkale’ye, “Cepheden kaçarsan sütüm haram olsundiyerek gönderen anaları anlayamaz.

Çanakkale, Kur’an-ı Hakim okunan evlerde büyüyenlerin zaferidir.

Anadolu’da okulunu terkedip mevziye giden lise talebelerinin aşkının, imanın bayraklaştığı yerdir Çanakkale.

Sünnet-i Seniyye’ye uydurma diyenlerin değil, O’na uyanların Rasûlullah‘a(s.a.v.) teslimiyet mevzisidir Çanakkale.

Yürekte huşu, dilde tekbir, bedende teslimiyettir Namaz.

Allah kelamını tarihe gömmeyi ideal edinen Tarihselcilik, Kur’an’a karşı işlenen bütün fikir cinayetlerini üstlenecek kadar habis bir kelimedir.

Hem düşünceyi, hem ameli; hem ferdi, hem toplumu kuşatan Kur’an’ı, oryantalizm gibi onun yerli çocukları da durduramayacak.

Yüz yıl önce ‘İslamgitti, karşılığında ‘hiç’ geldi. ‘HİÇ’, hayatın bütün şubelerinden çekilmeden İslam gelmez.

Eğer ümmetin muhafızı olan Osmanlı durdurulmasaydı ne batı zulüm saltanıtı kurabilecek ne de Âlemi İslam kan gölüne dönecekti.

Milletlerin terbiyesinde aile kök, okul gövde gibidir. Kökü olmayan milletleri kasırgalar değil, rüzgarlar bile yıkar.

Ümmet’in kurtuluş planını ‘Biz de kim oluyoruz ki’ şeklindeki mütevazi bir cümleyle başladıkları mukaddimelerini ciltler dolusu eserlerle bitiren alimler çizecek.

Daraldığımızda namazla bizi huzura kabul eden, hâlimizi arza imkan veren Rabbim! sana secdeler olsun.

Eğer bir yürekte Allah Azze ve Celle, herşeyden daha sevgili olursa, geceler karanlıklar mahşeri değil, dostun dosta kavuşma anı olur.

Kaç bin reçete, kaç yüz terapi bir secde yapar! O halde kalk, namaza dur ve ‘Ben geldim Rabbim!’ de.

Müslüman! Ya yol aç ya da ‘aç yolumuzu ki ümmeti alıp da gelelim Ya Rabbi!’ diye niyaz edenlerin yardımcısı ol.

Allah Teâlâ’nın kitabını müdafaa etmek vazifemiz değil yaratılış gayemizdir.

Kısasa sırf Allah’ın emri diye karşı çıkarak yeni Özgecanların katillerinden yana tavır alanlar er ya da geç tarihin huzurunda yargılanacaktır.

Kızına edebi, Eğer açılırsan falanın kızı ne halde derler” yerine, “Seni her durumda gören Allah var!” diye anlat ki, edepsizliğin çağdaşlık! kabul edildiği günümüzde, iman senin kızını da muhafaza etsin.

Aileyi koruyamazsak, geleceği kuramayız.

Gençler! Lisede, üniversitede, şehrinizin sokaklarında edeple yürüme mecburiyetiniz var. Başınızı kaldırıp mahreminiz olmayan kadınlara bakamazsınız. Bu Rabbinizin talimatıdır.

Sinema, eğlence, magazin ve yarışma programlarının ortak hedefi dünya insanını Batı’nın içine düştüğü çukura çekmek ve orada şehvete dayalı bir dünya kurmaktır.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir