Cuma, Haziran 2, 2023

Hizmet ile ilgili Sözler

Hizmet ile ilgili Sözler sayfamızda hizmet ile ilgili söylenmiş sözleri sizler sozlersitesi.com için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Hizmet ile ilgili Sözler

Kendimizi üst seviyeye sozlersitesi.com çıkarmanın emin bir yolu, başka birinin üst seviyeye çıkmasına yardımcı olmaktır.

Booker T. Washington

Devlet, vatandaşa değer vermekle yükümlüdür. Çünkü devletin varoluşunun nedeni vatandaşa hizmet etmektir.

Doğan Cüceloğlu

En yüce hizmet; karşılık, kazanç beklemeden yapılan hizmettir.

Hüseyin Nihal Atsız

Yeryüzündeki hiçbir şey kuytuluklardaki bir çocuğun fark edilmeyen sevgisiyle karşılaştırılamaz; çünkü bu sevgi, yetişkin bir kadının tutkulu ve bilinçaltında talep eden aşkının hiçbir zaman olamayacağı kadar umarsız, kendini karşısındakine hizmet sozlersitesi.com etmeye adayan, boyun eğen, hep pusuda yatan ve tutkuyla yoğrulmuş bir sevgidir.

Stefan Zweig

Altı tane sadık hizmetkarım var, bütün bildiklerimi onlar bana öğretti, isimleri: Ne, niçin, ne zaman, nasıl, nerede ve kimdir.

Rudyard Kipling

Özgür bir adam hizmet etmek zorunda olan bir adamdan üstündür.

Franz Kafka

Öğrencilere hizmet etmek demek aydınlık bir gelecek için insanlığa hizmet etmek demektir.

Doğan Cüceloğlu

Hayır, biz mukaddes yerlerin hakimi değil, hizmetkarıyız.

Yavuz Sultan Selim

Kişi, hizmet edeceği bir davaya ya da seveceği bir insana kendini adayarak ne kadar çok kendini unutursa, o kadar çok insan olur ve kendini o kadar çok gerçekleştirir.

Viktor E. Frankl

Cesaret kesinlikle bir erdem değildir: Kimi zaman, erdemin bir aracı veya hizmetkarı olabilmesine rağmen sadece en büyük kötülüklere hizmet etmeye hazır bulunmaktan başka bir şey değildir.

Arthur Schopenhauer

İnsanlara gelince onlardan teşekkür beklemeden, elinden gelen iyiliği yap, bazı tek tük can sıkıcılıklar sozlersitesi.com olursa da genelde hep iyi bir ilişki kalır.

Goethe

Siyaset dünyanın en güzel şeyi olabilirdi:Ülkesine hizmet eden bir yurttaş.Ama en aşağılık şeyi.

Jules Renard

Yeteneğin varlığına hizmet etmeli, varlığın yeteneğine değil. Varlığın yeteneğine hizmet eder hale gelirse, kendi ışığında sozlersitesi.com kaybolur, özenle birleşemezsiniz. Hayatı yaşayamazsınız, yeteneği tarafından zehirlenmiş bir kukla gibi dans eder durursunuz.

Azra Kohen

Hizmet, bu dünyada yaşama ayrıcalığı için ödediğimiz kiradır.

Eldon Tanner

Usanmaz kendini insan bilen halka hizmetten.

Namık Kemal

Gereksiz ya da anlamsız hatıra yoktur. Bir hatırayı değerlendirmek ancak hizmet ettiği hedef ve amacın belirlenmesiyle mümkündür.

Alfred Adler

Hizmet etmek, insanlık için çalışmak zor iştir. Hizmet etmek insanı yıpratır. Eğer insanlık için hizmetkar sozlersitesi.com olacaksak bizim hizmetimizden en iyi faydalanacak insanları bulmalıyız.

Friedrich Nietzsche

Sana hizmet edene altından daha fazlasını borçlusun. O halde, ya kalbini ver ona ya da sen de hizmet et.

Halil Cibran

Emriniz altındakiler! Sevmedikçe, onlara hizmet edemezsiniz.

II.Abdülhamid

Hizmet edilecek biricik efendi, güzelliktir. Güzelliğe hizmet et ve bırak toplumun Allah belasını versin!

Jack London

Güneş, ışık ve sıcağından yarar sağlamak için kendisine yalvarılmasını beklemez. Sen de güneş gibi ol, beklenilen iyiliği senden istenilmeden yap.

Epictetos

İnsan yaşamında üç önemli sozlersitesi.com şey vardır: Birincisi iyi insan olmaktır, ikincisi iyi bir insan olmaktır, ve üçüncüsü iyi bir insan olmaktır.

Henry James

Mutlu insana hizmet etmek daha kolaydır.

Goethe

İnsanın saadetine bir şey katmak isteniyorsa, hizmet arzusu zaruridir.

Alexis Carrel

Yaşamanın amacı başkalarına hizmet etmek, şefkat göstermek ve yardımcı olmayı istemektir.

Albert Schweitzer

Eğer güzel gözlerin olmasını istiyorsan, insanlara iyilikle bak, eğer saçların güzel olsun istiyorsan, bırak çocuklar ellerini sozlersitesi.com geçirsin saçlarından, ince bir bedense isteğin, ekmeğini açlarla bölüş ve güzel dudaklara sahip olmak için, sadece güzel sözler söyle

Audrey Hepburn

Eğer sevebileceğin sadık bir hizmetçiye sahip olmak istiyorsan, kendi kendinin hizmetçisi ol.

Benjamin Franklin

Eğer birisi gerçekten bir hizmet yapmak istiyorsa, rahat insanları rahatsız etmeli,suskunları konuşur, uysalları hareketli hale getirmeli, donuk insanlar arasında karşıtlık ve mücadele sozlersitesi.com çıkarmalıdır. Vallahi bu insanların arasında şüphe yaratmak kesin bilgi meydana getirmekten bin kat daha büyük hizmettir.

Ali Şeriati

Related Articles

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN GÜZEL SÖZLER