Motivasyon ile İlgili Sözler

Motivasyon ile İlgili Sözler sitemizde Motivasyonüzerine söylenmiş sözleri derleyerek devam etmekteyiz. İnsanların hayatlarında karşılaştıkları güçlükler karşısında pes etmektense güçlüklere karşı sozlersitesi.com direnmeleri için yüreklendirmek gerekmektedir. Sayfamızda yer alan motivasyon sözlerini sosyal medya hesaplarınızda yayımlayabilir, mesaj yoluyla sevdiklerinize iletebilirsiniz.

Motivasyon ile İlgili Sözler

”Ölüm korkusu güçlü bir motivasyon aracıdır.” (Dan Brown)

”Yönetmek sadece başkalarını motive etmektir.” (Le Lacocca)

Konu işlerin yürütülmesine gelince, motivasyon her şeydir.” (lacocca)

”Başarı; fikir ve motivasyonun sozlersitesi.com birleşimiyle oluşur. (Thomas J. Watson)

”İnsanlara fikrinizi anlatın. İlgisizlikleri veya şüpheleri sizi motive eder.” (Todd Garland)

”Çok iyiyi amaçlamak motive, kusursuzu amaçlamak ise demoralize eder.” (Harriet Breaker)

Yaratıcı insan başarma arzusu ile motive olur, başkalarını geçme arzusu ile değil.” (Ayn Rand)

”Motivasyon yakıt olarak amaç depolar, vizyonla yola çıkar ve eylemle kendini gerçekleştirir.” (Pat Mesiti)

Motivasyon, sabrı muhafaza etmek için gerekli olan, güveni geliştiren fikir ve tavırları besler.” (Zig Zağlar)

Sizi neyin motive ettiğini daha iyi öğrendikçe, kendinizi motive etmeniz daha kolay olacaktırhttps://sozlersitesi.com/motivasyon-ile-ilgili-sozler/ .” (Steve Chandler)

Başarılı olmak için tutunacak bir şey, sizi motive edecek, size ilham verecek bir şey bulmanız gerekir.(Tony Dorsett)

”Motivasyon uzun süre devam etmiyor diyorlar. Evet doğru duş almak da öyle, o yüzden her gün alıyoruz.” (Zig Ziglar)

”Motivasyon insanlara yaptırmak istediğiniz şeyleri, sanki kendileri öyle istiyormuş gibi yaptırma sanatıdır.” (Dwight Eisenhower)

”Sevgiyle edilmiş bir motivasyondan daha kuvvetli hiçbir şey olamazdı, özellikle de sevginin yokluğunu çeken biri için.” (Azra Kohen)

Başarısının nedenini soranlara şu cevabı vermişti, başımı tararken saçlarımdan başka bir şey düşünmem.” (Georges Clemanceau)

Motivasyon düşünceden doğar. Gösterdiğiniz her davranışın öncesinde, o davranışı esinlendiren bir düşünce vardır.” (Steve Chandler)

İnsanların yapabileceklerinin limitini eğitim ve yetenek düzeyleri, yaptıklarının limitini ise moral ve motivasyon seviyeleri belirler.” (Mümin Sekman)

”İster pozitif olsun ister negatif, eylemlerimizin kalitesi motivasyonumuza bağlıdır. Bundan dolayıdır ki zihnimizi dönüştürmek zorundayız.” (Dalai Lama)

”Yaşayan en güçsüz varlık, ancak tüm gücünü bir noktaya toplayabilirse bir şey yapabilir, en güçlü bir insan gücünü dağıtırsa, başarılı olmayabilir.” (Thomas Cariyle)

Motivasyon, insanların onlardan yapmalarını istediğiniz şeyi, siz istediğiniz için değil, kendileri sozlersitesi.com istedikleri için yaptıklarını düşünmelerini sağlamaktır.” (Dwight D.)

Eksiklik başka biriyle tamamlanamazdı! Aşk sadece motivasyondu, insanı kendi versiyonunun en iyi haliyle var olabilmesi adına tetikleyen bir motivasyon.” (Azra Kohen)

Derin anlamlar taşıyan hedeflerle, sonuçlanmayı bekleyen düşlerle ve ifade edilmeyi gereksinen saf bir aşkla motive olduğumuzda, işte o zaman gerçekten yaşarız.” (Greg Anderson)

Her insan arada bir motive olur, birisi otuz dakika için bir diğeri ise otuz gün boyunca motive olabilir; ama otuz yıl boyunca sozlersitesi.com motive olan insan başarılı olur.” (Edward Burgess Butler)

Bildiğiniz başarılı insanları inceleyin; çevresine de yaydığı bir motivasyon enerjisi olduğunu göreceksiniz. Yaptığı işlerde heyecanlı olmakla kalmazlar sizi de heyecanlandırırlar.” (Paul W. Ivey)

”En büyük motivasyonum mu? Kendime karşı sürekli meydan okumak. Ben hayatı hiç alamadığım uzun bir üniversite eğitimi olarak görüyorum. Her gün yeni bir şey öğreniyorum.” (Richard Branson)

Gerçeği kabul ediyor, ama nedeni konusunda yalan söylüyor. Bu oldukça bilinen bir aldatma tekniğidir. sozlersitesi.com Dış aksiyonu kabul eder, ama kendini temize çıkaracak bir motivasyon icat edersin.(John Verdon)

Daha derinlere inip motivasyonlarınızın kaynağını bulun.Hiç kimsenin bir şeyi sırf başka birisi için yapmadığını göreceksiniz. İnsanın bütün eylemleri kendisine yöneliktir, bütün hizmetleri kendine hizmettir, bütün sevgisi kendini sevmesindendir.” (Irvin D. Yalom)

Korku ile yapılan motivasyon sadece kısa süre zarfında etkili olmaktadır. İnsanları motive edecek uzun vadeli enstrüman kendisiyle gurur duymasıdır. Daha uzun bir zaman sozlersitesi.com zarfında etkili olduğu için daha güzel sonuçlara ulaşılmasına imkan tanır.” (John Wooden)

İnsanları bir defa dolduruşa getirebilirsiniz, ikinci defa dolduruşa getirebilirsiniz; ama bir süre sonra hamasi sözler etkisini kaybeder.”Fatih’in İstanbul’ u fethettiği yaştasın!” diye gaz vermeye çalıştığınız personeliniz, aynı zamanda sozlersitesi.com ”Deli İbrahim’in balıklara altın attığı yaşta” olduğunun farkına varır. Motivasyon sisteme dayalı olmalı, etkileyici konuşmalara değil.” (Ahmet Şerif İzgören)


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir