Nick Hornby Sözleri

Nick Hornby Sözleri sayfamızda Nick Hornbye ait tüm söz ve özdeyişleri bulabilir, facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Nick Hornby Sözleri

Hangisi önce başladı müzik mi, ıstırap mı? Istırap çektiğim için mi müzik dinliyordum? Yoksa müzik dinlediğim için mi ıstırap çekiyordum?

İnsanlar, silahlarla oynayan çocuklar ve şiddet dolu filmler izleyen gençler için kaygılanıyorlar; bir tür şiddet kültürünün onları ele geçireceğinden korkuyoruz. Kimse kırık kalpler, reddedilme,sozlersitesi.com acı, hüzün ve kayıp üzerine binlerce kelimenin tam anlamıyla binlerce- şarkı dinleyen çocuklar için kaygılanmıyor.

Romantizm söz konusu olduğunda, tanıdığım en mutsuz insanlar, pop müzikten en çok hoşlananlardır ve bu mutsuzluğa pop müziğin yol açıp açmadığını bilmiyorum https://sozlersitesi.com/nick-hornby-sozleri/ ama, bildiğim bir şey var ki insanlar mutsuzluk üzerine yazılmış şarkıları mutsuzluğu yaşamaya başladıklarından çok daha uzun zamandır dinliyorlar.

Söyleyeceğim tek şey, ister inanın, ister inanmayın, seks de diğer şeyler gibidir; onu bir kez buldunuz mu, onu pek dert etmemeye başlarsınız. O, vardır ve harika bir şeydir falan ama diğer her şeyin pencereden uçup gitmesine razı olacağınız anlamına gelmez bu.
Eğer düzenli seks yapmak, Alicia’ nın babasının züppeliklerini dinlemek ve kayaktan vazgeçmek ve diğer arkadaşları hiç görmemek demekse, bunu ne kadar istediğimden pek https://sozlersitesi.com/nick-hornby-sozleri/ emin değilim. Benimle yatacak bir kız arkadaş istiyordum ama, yaşamı da istiyordum. İnsanların bunu başarıp başaramadığını bilmiyordum; hala da bilmiyorum. (Sel Yay. – 1. Baskı – Sf: 56)
Korkaklık ettiğimi biliyordum, ama bazen korkmanız gerekir, değil mi? Mahvolup gidecekseniz cesurca davranmanın bir anlamı yoktur. (Sel Yay. – 1. Baskı – Sf: 88)
Çünkü, yani, birisine hiç düşünmeden, ırkçı bir şey söylerseniz bu herhalde sizin ırkçı olduğunuz anlamına gelir, öyle değil mi? Çünkü, sizin her zaman, düşünerek, kendinizi ırkçı sözler söylemekten alıkoymanız gerekiyor demektir bu. Başka bir deyişle, ırkçılık sozlersitesi.com kafanızda her zaman var ama siz beyninizi kullanarak onu engelliyorsunuz. Andrea ırkçı değil, ama bir züppe, çünkü kendini züppece şeyler söylemekten alıkoyması için uzun ve derin derin düşünmesi gerekiyor. (Sel Yay. – 1. Baskı Sf: 185-186)

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir