Noam Chomsky Sözleri

Noam Chomsky Sözleri sayfamızda Noam Chomskye ait tüm sözleri bulabilir ve facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sevdikleriniz sozlersitesi.com ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Noam Chomsky Sözleri

İş dünyasının yönettiği bir ülkede yaşamak işte bu anlama geliyor, hiçbir şeyin önemi yok. Endüstrileşmiş ülkelerde var olan sağlık sisteminin bizde olamayışı da aynı nedenledir.

Ahlaki gerekçelerle yargılama konusunda ise hangi ahlaki ilkelerin temel alındığı önem taşır.

Ciddi medya ilgisinin eksikliği; demokrasiyi yeniden canlandırabilecek ve elitlerin denetimini tehdit edebilecek nitelikte­ki popüler eylemciliğe duyulan genel nefrete ek https://sozlersitesi.com/noam-chomsky-sozleri/ olarak,

Küresel ısınma tehdidini önemsiz göstermeye yönelik normal davranış kalıbına girer gibi görünüyor.

toplumsal değişimi gerçekleştirmeye çalışmak, sosyalist basketbol oynamaya benzemez.Toplumsal değişimi gerçekleştirmeye çalışırken skor önemlidir. İyi ve arkadaşça oynamak, ama kaybetmek işe yaramaz.

Bunu da anlamıyorum. Diyalektik materyalizm hakkında yazılan her türlü şeyi okudum. Ne olduğu hakkında en ufak bir fikir edinemedim.

Kürtaj örneğinde ciddi çelişkiler söz konusudur. Bir görüşe göre belli bir zamana kadar bir çocuk annesinin vücudunun bir parçasıdır.

Annenin ne yapacağına ilişkin karar verme hakkı olmalıdır. Ve bu doğrudur da. Başka bir bakış açısına göre, bu organizma potansiyel bir insandır ve belli hakları vardır.

Bir canlıda neden kol ya da kanat geliştiği, bir canlının neden belli bir yaşta ergenliğe girdiği ya da benzer şekilde, neden az çok belli bir yaşta öldüğü hakkında pek az şey biliniyor.

Bu özellikler genetik olarak belirlenmiştir fakat çok da iyi anlaşılamamıştır. Bunların genetik olarak belirlenmiş olduğu varsayılır ve gayet iyi bir sebepten ötürü biyolojideki bütün araştırmalar bunu doğal olarak kabul eder.

Gelişiminin yaşandığı çevre koşullarına baktığımızda, orada https://sozlersitesi.com/noam-chomsky-sozleri/ son derece belirli, ayrıntılı ve benzer süreçleri yönetecek yeterli bilgi yoktur.

Bu nedenle de melekleri bir yana bırakırsak, bunun iç kaynaklı yani genetik olduğunu varsayar sınız.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir