Not Alınacak Güzel Sözler

Not Alınacak Güzel Sözler sayfamzıda Not Alınacak kadar değerli ve güzel sözleri derledik, bu sözleri facebook, twitter, whatsapp üzerinden tüm sozlersitesi.com sevdikelriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Not Alınacak Güzel Sözler

Hz. Ebûbekir (r.a): İffetli olmak, fakirliğin süsüdür; Şükür, nimetin süsüdür; Sabır, belânın süsüdür; Yumuşak huyluluk, ilmin süsüdür; Tezellül ve tevâzu talebenin süsüdür; Allah korkusu ile çok ağlamak, https://sozlersitesi.com/not-alinacak-guzel-sozler/ korkunun süsüdür; Minnet etmemek, (başa kakmamak) ihsânın süsüdür; Huşû da namazın süsüdür.

İlhan Berk: Tek pişmanlığım, kelimelerimi bile haketmeyen insanlara, saatlerce cümleler kurmaktı…

Üç şeye aldanmayınız: Kışın güneşine, Kadının cilvesine, Alimlerin iltifatına (şems-i şitâ cilve-i nisâ iltifât-ı ümerâ)

Mevlana Celaleddin Rumi: “Ey benim gönlümün sultanı helali helalim. Ağzımda lokma’varken konuşmamak kolayda Gönlümde ‘sen’varken susmak ne zormuş…

Şems Tebrizi: “Eğer Allah seni bana yazmışsa, benden kaçışın yok. Lakin kader seni benden almışsa, ağlamaya lüzum yok.

Mevlana: Allah derki; “Kimi benden çok seversen onu senden alırım.” Ve ekler; “Onsuz yaşayamam.” deme, seni onsuz da yaşatırım. Ve mevsim geçer, … Gölge veren ağaçların dalları kurur, sozlersitesi.com sabır taşar, Canından saydığın yar bile bir gün el olur.. Aklın şaşar.. Dostun düşmana dönüşür, düşman kalkar dost olur.. Öyle garip bir dünya.. Olmaz dediğin ne varsa hepsi olur.. “Düşmem!” Dersin düşersin, “Şaşmam!” dersin şaşarsın.. En garibi de budur ya, “Öldüm.” der durur, yine de yaşarsın…

İnsan yıkılırken bİle Lamelif” gibi devrilmeli
bükülmeden. ( ﻻ ) İnsan sevdiğine atılan kurşunları “Cim” gibi
alabilmeli bağrına. ( ﺝ ) İnsan sırtına dağlar yüklendiğinde “Elif” gibi dimdik
durabilmeli. ( ﺍ ). İnsan bir ömür “Kef” gibi sevdiğini kucağında
taşıyabilmeli. (ﻙ) İnsan sevdiğine ölürken bile “Te” gibi tebe…ssüm
edebilmeli. (ﺕ ) İnsan bir tek RABB karşısında “Mim” gibi secdeye
koymalı başını… (ﻡ ).

Sam Walton: ”Şirkette tek bir patron vardır: Müşteri. Parasını başka bir yerde harcayarak, genel müdürden en alt kademedeki çalışana kadar herkesi kovabilme gücüne sahiptir” WalMart’ın kurucusu

Mehmet Akif Ersoy: “Kim kazanmassa bu dünyada bir ekmek parası; Dostunun yüz karası, düşmanın maskarası.”

– Mevlana: “Asalet; boyda değil soyda, incelik; belde değil dilde, doğruluk; sözde değil özde, güzellik; yüzde değil, yürekte olur.”

– Orson Welles: Affetmek için iki kişilik erdem lazım. Hem onu affetmek, hem onu affettiği için kendini affetmek.

– Charles Baudler: Eğlence yerlerinde yazılan kitap, kahvehanelerde yapılan icat, Oyun oynarken kazanılan sozlersitesi.com sınav, televizyon seyrederken kazanılmış bir başarı yoktur.

– Charles Baudler: Çalışmak eğlenmekten daha az can sıkar

İmam-ı Rabbani: Mürit o dur ki günahı ne kadar az olursa olsun çok görendir ve yine gerçek mürit o dur ki ibadeti ne kadar fazla olursa olsun az görendir.

– Mehmet Akif Ersoy: Başarının yüzde 99’u ter, yüzde 1’i tesadüftür.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir