Thomas Jefferson Sözleri

Thomas Jefferson Sözleri sayfamızda önceki amerika birleşik devletleri başkanı olan Thomas Jeffersona ait tüm sözleri sizler için derledik, dilediğiniz zaman facebook, twitter, whatsapp ve diğer sosyal ağlar üzerinden tüm sevdikleriniz ile ücretsiz bir şekilde paylaşabilirsiniz...

Thomas Jefferson Sözleri

Barış içinde köle olmaktansa, tehlike içinde özgür olmayı yeğlerim.

Çiftçiler yeryüzünün en değerli yurttaşlarıdır.

Eğer gazetesiz yönetimler ile yönetimsiz gazeteler arasında seçim yapmam gerekseydi, hiç duraksamadan ikincisini sozlersitesi.com seçerdim. Fakat bununla, her insanın bu gazetelere erişebilmesini ve onları okuyacak yetkinlikte olmasını kastediyorum.

Hükûmete direniş ruhu bazı durumlarda o denli kıymetlidir ki bu ruhun her daim canlı tutulmasını dilerim. Esasen bu direniş, çoğu zaman haksız nedenlerle olur ancak böyle olması, hiç olmamasından iyidir.

Özgürlük ağacı, belirli aralıklarla vatanseverlerin ve vatan hainlerinin kanlarıyla sulanmalıdır.

Söz konusu güç olduğunda, insanlara hiçbir zaman güvenme ve onları kötülük yapmamaları için anayasanın zincirlerine bağla.

Kitaplar olmadan yaşayamam.

Bilgi güçtür… Bilgi güvenliktir... Bilgi mutluluktur...

Fonlama adı altında gelecek kuşakların ödeyeceği harcamaları yapmak büyük çapta istikbal dolandırıcılığından başka bir şey değildir.

Tadeusz Kościuszko’nun tek bir davası vardı, insanın özgürlük ve mutluluğu…

Tüm gözler insan haklarına çevrildi veya çevriliyor.

Herhangi bir ülkede işlenmemiş topraklar ve işsiz fakirler varsa, mülkiyet yasalarının tabii hakkı ihlal edecek kadar yayılmış olduğu besbellidir.

Yönetim kurmanın tek amacı, o kurumun altında toplanan genel kütle için, olabilecek en büyük mutluluğu sağlamaktır.

Hükûmetin yasal güçleri daima birilerine zarar verici niteliktedir. Oysa komşumun “yirmi tane Tanrı var”, ya da “hiç Tanrı yokdemesinin bana bir zararı yok. Komşum benim ne cebimden para çalar, ne de bacağımı kırar.

Bazen insanın kendisini yönetmesine güvenilmemesi gerektiği söylenir? O zaman insanın başkalarını yönetmesine sozlersitesi.com güvenilebilir mi? Veya insanı yönetmesi için krallar kılığına bürünmüş melekler bulabilir miyiz? Bırakalım bunun cevabını tarih versin.

Dünya yaşayanlara aittir, ölülere değil.

Yorum yapın